Hokej

Český útočník Kaut si dal v AHL kuriózní vlastní gól. Branku připsali Slovákovi

Český útočník Kaut si dal v AHL kuriózní vlastní gól. Branku připsali Slovákovi
Český hokejista Martin Kaut v dresu Colorada Avalanche. | Zdroj: Profimedia.cz

To se jen tak nevidí. Český hokejový útočník Martin Kaut, který v zámořské AHL obléká dres Colorada Eagles, si dal ve čtvrtfinále play-off hodně kuriózní gól, na který se dlouho nezapomene. Zajímavé je také to, že trefu připsali na konto slovenskému hráči Martinu Pospíšilovi. Jeho Stockton se tak ujal vedení 5:4 a Eagles měli namále. Nakonec však brali výhru v prodloužení a snížili stav série na 1:2.

Časomíra neukrojila z poslední třetiny třetího čtvrtfinálového duelu mezi farmářskými celky Colorada a Calgary ještě ani čtyři minuty, ale hokejovým fanouškům otevřela pusu dokořán kuriózní situace. A jejím aktérem byl český forvard Martin Kaut. 

Hráč, jenž patří Coloradu Avalanche, momentálně nastupuje za farmářské Eagles v AHL, s nimiž v současnosti válčí v play-off proti týmu Stockton Heat, záložnímu celku Calgary Flames. Stockton vedl před třetí bitvou už 2:0 na zápasy, a Eagles tak chtěli o to víc vyhrát, aby se protivníkovi dostali na dostřel. 

Dlouho se jim to dařilo. Do třetí třetiny totiž obě mužstva vstupovala za stavu 4:4. Pak ale přišla Kautova nepříjemná chvíle. Heat se dostali do obranného pásma Colorada, Slovák Pospíšil nahrál zpoza klece na hranici brankoviště, kde číhal připravený Kaut.

Dvaadvacetiletý Čech však byl v daném momentu tak zmatený, že místo aby kotouč odpálil do bezpečí, pohotově vystřelil na bránu. Krásný gól se však proměnil v hodně hořké sousto. Kaut se sice trefil skvěle, ale do vlastní sítě.

Gól byl připsán slovenskému hráči Martinu Pospíšilovi, jenž tak v play-off zapsal svůj první zásah. Heat se díky vlastní brance ujali vedení 5:4 a Eagles měli namále.

Související obsah

​Z kuriózní situace se však dokázali oklepat, ještě před sirénou vyrovnali a nakonec duel otočili v prodloužení. V sérii tak prohrávají už jen 1:2, na Kautovu vlastní trefu se však asi hodně dlouho nezapomene. 

Vlastní branky padají na všech úrovních a často jsou opravdu kuriózní:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události