Cyklistika

Děsivá slova svědka Froomovy nehody: Mysleli jsme, že je mrtvý!

Děsivá slova svědka Froomovy nehody: Mysleli jsme, že je mrtvý!
Zdroj: Profimedia

Několik zlomenin, vnitřní zranění a osmihodinová operace. To jsou následky nehody cyklisty Chrise Frooma. Čtyřnásobný šampion Tour de France ale za zlomeninu může být rád. Svědek nehody Daniel Martin si nejdříve myslel, že je jeho kolega mrtvý.

Děsivá nehoda se stala během prohlídky trasy pro středeční časovku francouzského závodu Critérium du Dauphiné. Britský jezdec smrkal a téměř v šedesátikilometrové rychlosti narazil do zdi. Největší favorit blížící se Tour de France to odnesl několika zlomeninami, včetně otevřené zlomeniny stehenní kosti, fraktury kyčle, loktu a žeber a vnitřními zraněními.

Související obsah


„Je hrozné vidět něco takového na vlastní oči," prozradil pro server Cyclingnews.com irský závodník Daniel Martin, který vše viděl z týmového auta. „Zastavili jsme a vylezli. Dobrých dvacet sekund jsme stáli jako opaření a nebyli schopni ze sebe vydat ani hlásku," popsal Martin první okamžiky po děsivé nehodě.


„Zůstali jsme u auta a ptali jsme se, jestli můžeme nějak pomoci. Mysleli jsme si, že to bude mnohem horší. Říkal jsem si, že je určitě mrtvý. Vidět takovou nehodu opravdu není příjemné," přiznal Ir.


„Viděli jsme, jak narazil do zdi. Bylo to v plné rychlosti. Znovu se potom soustředit na závodění bylo skoro nemožné. Přemýšlel jsem o tom celou noc. Neustále mám tu scénu před očima a pořád si to přehrávám v hlavě. Je to velmi nepříjemné," dodal.

hp, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události