Cyklistika

Froome promluvil po děsivé nehodě: Přežil jen díky skvělým doktorům!

Froome promluvil po děsivé nehodě: Přežil jen díky skvělým doktorům!
Zdroj: Instagram

Několik zlomenin a vnitřní zranění. To jsou následky nehody cyklisty Chrise Frooma. Po osmihodinové operaci se britský cyklista poprvé ozval svým fanouškům a poslal fotku z nemocnice. Na té je téměř k nepoznání!

Ošklivá nehoda se stala při projížďce středeční etapy. Froome v téměř šedesátikilové rychlosti smrkal a narazil do zdi. Následoval rychlý transport do nemocnice a osmihodinová operace. Až do teď se mluvilo o vážném stavu britského cyklisty a fanoušci se báli o jeho život. Čtyřnásobný vítěz Tour de France je ale uklidnil.

Související obsah


„Nejdříve chci poděkovat všem, kteří mi poslali na dálku energii a přání brzkého uzdravení,“ napsal Froome na stránkách svého týmu Ineos. „Samozřejmě to bude těžké období, ale v posledních třech dnech jsem z podpory načerpal obrovské množství síly. Podpora byla tak obrovská, že bych to nikdy nečekal,“ poděkoval svým příznivcům.


Froome také poděkoval všem, kteří se podíleli na záchraně jeho života."Přežil jsem jen díky velikému štěstí a především neuvěřitelné péči doktora Richarda Ushera a jeho týmu. Že tady stále jsem, je jejich zásluha a také lidí, kteří se o mě starali bezprostředně po nehodě."

„Je to překážka a velký problém, ale opravdu se těším zpět. Přede mnou je dlouhá cesta k uzdravení a začíná právě teď. Slibuju, že se zaměřím na to, abych se vrátil v nejlepší formě,“ dodal čtyřiatřicetiletý jezdec.

hp, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události