Fotbal

Fanoušci tvrdě zkritizovali české mladíky! Jste bídní, vzkazují fotbalistům

Fanoušci tvrdě zkritizovali české mladíky! Jste bídní, vzkazují fotbalistům
Česká devatenáctka | Zdroj: fotbal.cz

Česká devatenáctka dosud na mistrovství Evropy v Arménii předvádí hodně špatné výkony. Alespoň tak dva zápasy vesměs hodnotí fanoušci mládežnické reprezentace. Jejich názory ale neplavají na vodě. Naopak. Mají dost tvrdý podklad. Vždyť svěřenci Jana Suchopárka jsou jediným z osmi týmů, který na šampionátu dosud nevstřelil ani gól. Navíc vybojovali pouhý bod. I tak ale stále mají šanci postoupit.

Před šampionátem sršelo z hráčů sebevědomí. Věříme si na semifinále, ozývalo se z kabiny. I trenér věřil, že postup v konfrontaci s Francií, Irskem a Norskem je reálný.


 

Jenže hned první duel naplno ukázal realitu. Čeští mladíci prohráli 0:3 s Francií. „Soupeř vyhrál zaslouženě,“ uznal po direktu Suchopárek.
 

Pak se ale čekalo, že jeho svěřenci zvítězí nad Norskem. To se nestalo.

Utkání skončilo bezbrankovou remízu. Navíc Seveřané hned dvakrát trefili brankovou konstrukci. „Věřím, že v posledním zápase se zlepší i útočná fáze a kluci přestanou být tak zbrklí a nepřesní. V tom máme velký handicap oproti soupeřům,“ řekl Suchopárek s odkazem na fakt, že právě v zakončení jsou Češi nejhorší.

Na turnaji nedali branku, i domácí Arménie jednu vstřelila.

Fanoušci také kritizovali pozdní změny kouče Suchopárka, který může během zápasu vystřídat hned pětkrát, ale k první změně se proti Norsku odhodlal až v 76. minutě. „Nedalo se na to koukat. Viděl jsem jen 2. poločas, ale bolely mě oči. Nakopávané balóny, pohyb žádný,“ zkritizoval výkon českých fanoušků Tomáš Bíza. „Byla to slabota,“ dodal Vladimír Kašuba. „Dneska bída…snad se všichni zamyslí a rozjedou se,“ přidal se Jan Těsnohlídek. V podobném duchu se vyjádřili i další fandové.
 

Přesto stále mohou Češi pomýšlet na postup. V posledním utkání musí v neděli od 19 hodin porazit Irsko a zároveň doufat, že Norsko neporazí Francii.

Tabulka skupiny B

1. Francie 2 2 0 0 4:0 6


2. Norsko 2 0 2 0 1:1 2


3. Irsko 2 0 1 1 1:2 1


4. Česko 2 0 1 1 0:3 1

 

vat, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události