Motokros

Podmol se už postavil na nohy. Každé ráno s ním cvičí 150 lidí

Freestyle motokrosař Libor Podmol se tři měsíce po operaci poprvé před kamerou televize Nova opět postavil na nohy. Podle lékařů měl být na vozíku po komplikovaných zlomeninách obou končetin zhruba půl roku. Už ale dělá první krůčky a za dva měsíce by rád znovu řádil na motorce.

Malý krok pro lidstvo, ale velký pro Libora Podmola. Je to až k nevíře, jak rychle se dal tenhle freestylový šílenec do kupy. Rentgenové snímky jeho zlomených nohou nevěstily nic dobrého. "Když je doktoři viděli, tak říkali, že prognóza je nějakých šest měsíců," vypráví český kaskadér. Jenže dva a půl měsíce po poslední operaci se Podmol sám postavil.

"Myslím si, že do 14 dnů už budu chodit jako modelka a za dva měsíce se vrátím třeba na motorku," plánuje.

Je odhodlaný. Hrozivý pád na mistrovství světa v Mnichově ho od létajících strojů neodradil. Osudný stroj má pořád v garáži, včetně seznamu triků, které ten večer předvedl. "Shodila mě před třemi měsíci. Ale samozřejmě, moje chyba to byla trošku více než její," hýčká stále svou oblíbenou motorku.

Související obsah

Byla to chyba, kvůli které má v každé noze přes 20 šroubů. Jizvy už se sice hojí, ještě je ale před ním obrovský kus práce. "Pravačka je na tom stále hůř, je nateklá. Jak to vevnitř explodovalo, tak mi to potrhalo nervy, takže nemám cit na patě a necítím ani prsty," přiznává.

 

Zdroj: redakce

V rekonvalescenci mu mimo jiné pomáhá i každodenní ranní rozcvička, kterou vysílá živě na svých sociálních sítích. "150 lidí se mnou cvičí každé ráno a já doufám, že to jen poroste a jednou se mnou bude cvičit celá republika," směje se sympatický motokrosař.

Související obsah

To vše je prý jen začátek. V listopadu chce totiž v rámci Gladiator Games zase skákat salta.

Vojtech Tichava, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události