Harrachov

Lidé v Harrachově chtějí zachránit můstky. Vybrali už 125 tisíc korun

Lidé v Harrachově chtějí zachránit můstky. Vybrali už 125 tisíc korun
Zdroj: facebook

Skokanský areál v Harrachově se pokusí obnovit nový spolek. Veřejnou sbírku, která má pomoci zachránit zchátralé skokanské můstky, podporují i legendy sportu Adam Malysz či Pavel Ploc.

„Neustále se zhoršující stav a pomalu probíhající snahy o jejich rekonstrukci, a zároveň časté dotazy, co bude s můstky, a jak by se dalo pomoci, nás dovedly k myšlence založit veřejnou sbírku na jejich záchranu,“ uvedl harrachovský Stanislav Slavík pro web Liberecké zprávy.

Související obsah


Při privatizaci po roce 1989 získal můstky Sportovní areál. Jenže třicet let poté byly všechny můstky uzavřeny. Ikonický mamutí můstek, kde se konalo několik světových šampionátů v letech na lyžích už pomalu zarostl do zeleně.


„Jde o můstky, na kterých se uskutečnilo 39 Světových pohárů, 4 mistrovství světa a přes sto mezinárodních a stovky národních závodů,“ vysvětlují zástupci Lyžařského a turistického Bucharova klubu, který navazuje na první spolek, který byl v Harrachově založen v roce 1908.


Díky veřejné sbírce, která byla spuštěna v polovině června, přibylo na transparentním účtu během jednoho měsíce 125 tisíc korun.

ram, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události