Tomáš Koubek

Koubek mohl nahradit Casillase. Porto ale zvolilo jinak, řeší se plán B

Koubek mohl nahradit Casillase. Porto ale zvolilo jinak, řeší se plán B
Tomáš Koubek Zdroj: Profimedia

Reprezentační brankář Tomáš Koubek mění dres. Podle všeho by se měl z Rennes stěhovat do německé bundesligy, od přestupu do Augsburgu ho prý dělí už jen lékařská prohlídka. Přitom to vypadalo na daleko zajímavější destinaci.

Poté, co slavný Iker Casillas prodělal infarkt, začalo Porto hledat adekvátní náhradu do branky. Brazilci Vaná a Fabiano jednoduše na roli jedničky neměli. A tak se slavný portugalský klub začal rozhlížet jinde. Mezi čtveřicí nejžhavějších aspirantů se ocitl i Tomáš Koubek. Indicie o tom, že by měl do Portugalska zamířit, pak přiživila i informace o konci v Rennes a emotivní Koubkův projev při poslední tiskovce po francouzském Superpoháru.


Vedle Koubka se Porto zajímalo i o Kevina Trappa z PSG, či Geronima Rulliho ze španělského San Sebastianu. Jenže nakonec se klub nečekaně domluvil s ikonou mexické ligy Agustínem Marchesínem. Bonusem pro podpis smlouvy byla jistě i nulová jazyková bariéra oproti konkurentům.

Související obsah


Pro Marchesína to byl emotivní odchod, Porto mu ale dalo smlouvu s velkou důvěrou. „Je to gólman, který má vedle brankářských kvalit i vynikající vůdčí schopnosti,“ sdělil trenér Porta Sergio Conceicao na konto jedenatřicetiletého argentinského gólmana, který by měl na Estadio do Dragao působit až do roku 2023.


Informace ale také pro Tomáše Koubka znamenala, že je potřeba vymyslet plán B. Nakonec se nejen v Německu spekuluje o týmu Augsburgu, kde už působí dva čeští fotbalisté Marek Suchý a Jan Morávek. Koubek by tak měl posílit tým, který loni zachránil bundesligu na poslední chvíli.

Související obsah


Otázkou zůstává, zda je tato destinace místem, které si Koubek vysnil. Po posledním zápase za Rennes se dokonce rozbrečel a to vyvolalo spoustu otázek. Francouzská Ligue 1 sice patří k top 5 soutěžím na světě, německá bundesliga je ale přeci jen o krůček výš.

Související obsah


Svědčí o tom i částka, kterou má Augsburg do Rennes poslat. Měla by se pohybovat mezi 7-8 miliony eur, tedy okolo 200 milionů korun. Český brankář by se měl stát čtvrtým nejdražším gólmanem historie bundesligy. Pražská Sparta by navíc měla inkasovat 10 procent z přestupní částky, tedy zhruba 400 tisíc eur.

ram, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události