Saint-Étienne má po skvělém obratu první výhru, Rennes deklasoval Lyon

Sedm utkání se hrálo v rámci francouzské Ligue1 během neděle. Olympique Marseille nedokázal proti deseti vstřelit branku a remizoval 0:0 s Méty, Saint-Étienne díky úžasnému obratu v nastavení poprvé vyhrálo. Soupeř Sparty z Evropské ligy prohrál na hřišti Rennes 1:4.

Marseille se mohlo dostat na druhý flek Ligue1, ale nabídku odmítlo i přes fakt, že hrálo více jak půlhodiny proti deseti. Méty udržely na Stade Vélodrome čisté konto a vezou si domů bod. Stejný výsledek uhrálo Monako na hřišti Remeše. Naopak Brest se dostal ze sestupového pásma díky výhře na půdě Lorientu.

Saint-Étienne je už nějakou dobu na dně francouzské ligy a vypadalo to na další prohru proti Clermont Footu. Ještě před nastavení to bylo 1:2, ale domácí celek vstřelil dvě branky v nastavení a získal první tři body v jednom utkání v letošním ročníku. Nantes remizovalo se Štrasburkem a Nice nestačilo na Montpellier.

​Večerní utkání nabídlo duel mezi Rennes a Lyonem. Domácí celek byl lepší od prvních minut a nakonec se do vedení dostal až v poslední minutě první půle, kdy se trefil Laborde. Vedení navýšil hned na začátku druhé poloviny zápasu Traoré a trefil se také Truffert, který v závěru přidal ještě jeden gól. O snížení z penalty se postaral Paquetá z penalty.