Box

Dojemná zpověď vdovy po boxerovi: Syn neví, že mu umřel táta!

Dojemná zpověď vdovy po boxerovi: Syn neví, že mu umřel táta!
Zdroj: Profimedia

Byla to obrovská sportovní tragédie. Boxerský zápas se během několika vteřin proměnil na boj o holý život a ten Maxim Dadašev prohrál. O smrti svého milého poprvé promluvila jeho družka Elizaveta a při jejích slovech se derou slzy do očí.

Dadašev zkolaboval po jedenáctém kole zápasu v profesionální organizaci IBF ve váze do 63,5 kg v americkém Oxon Hill. I když osmadvacetiletý boxer okamžitě podstoupil operaci na uvolnění nitrolebečního tlaku, po čtyřech dnech v nemocnici zemřel.

Související obsah


V nemocnici ho celou dobu podporovala jeho manželka Elizaveta. A když přišlo to nejhorší, přivedla i svého syna, aby se s tatínkem rozloučil. „Nemohla jsem si pomoct, ale musela jsem ho nechat se rozloučit. Asi to bylo špatně, protože tohle moje dítě nemělo vidět,“ prozradila pro ruské noviny Komsomolskaja pravda.


„Max ležel v drátech a kapačkách. Celá místnost byla plná trubek, hadiček, aparátů a válců,“ popsala Elizaveta prostředí, do kterého vzala svého dvouletého syna. „Když byl Max v kómatu, Daniel vzal jeho ruku a prosil: Tati, otevři prosím oči. Přišel jsem za tebou,“ popsala dojemnou chvíli.

Související obsah


Pohřeb proběhl v Rusku už minulý týden, malému Danielovi ale ještě nikdo neřekl, že svého tátu už nikdy neuvidí. „Řekla jsem mu, že je jeho táta nemocný. Po dvou dnech se můj syn vzbudil a volal jméno svého táty. Teď už vím, že potřebujeme psychologa,“ dodala Elizaveta.

hp, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Box

Důležité Události