Žádnému českému motocyklistovi se nepovedla kvalifikace na Velkou cenu Rakouska. Jakub Kornfeil skončil v kategorii Moto3 šestnáctý. Na startovním roštu bude ale startovat patnáctý díky penalizaci jednoho ze soupeřů. Jeho týmový kolega Filip Salač dojel dvacátý. V MotoGP pak Karel Abraham obsadil 17. příčku.
Kornfeil v kvalifikaci nedokázal navázat na páteční tréninky, ve kterých dojel pátý. Na trati se trápil a skončil až patnáctý, to znamená start z páté řady. Ještě hůř si vedl jeho týmový parťák Salač, který obsadil dvacátou příčku. Z vítězství se radoval Ital Fenati.
V MotoGP pak z první části kvalifikace neprošel Abraham a nakonec bude startovat z 20. místa. Vyhrál Španěl Marq Márquez.
Španělský jezdec vybojoval 59. pole position v kariéře a o jednu nechal za sebou slavného Australana Micka Doohana. Konkurenci na Red Bull Ringu navíc deklasoval v novém rekordu okruhu 1:23,027 s téměř půlsekundovým náskokem a může pomýšlet na premiérové vítězství v Rakousku.