UFC

UFC 241: Titulová odveta těžkých vah, rebel Diaz se vrací proti Pettisovi

UFC 241: Titulová odveta těžkých vah, rebel Diaz se vrací proti Pettisovi
Zdroj: Profimedia

UFC 241 je zárukou obrovského zájmu ze strany fanoušků. Jednak se po třinácti měsících znovu potkají Daniel Cormier a Stipe Miocic v bitvě o titul těžké váhy a zjistí tak jednou provždy, zda loňské šokující KO a Cormierova korunovace byla náhoda či nikoliv. Titulový zápas ale doplní utkání doslova epických rozměrů, jelikož konečně po dlouhých třech letech se vrací ohromně populární a současně kontroverzní Nate Diaz, který nastoupí do zápasu proti Anthonymu Pettisovi – jinými slovy jako kdybyste oba dva přepli do nějaké videohry.

Daniel Cormier vs. Stipe Miocic 2 

Přestože se o tomto odvetnému utkání mluvilo již vloni, do cesty se mu postavila řada překážek, a tak se nakonec stalo, že nejúspěšnější šampion těžké váhy Miocic nevstoupil do klece dlouhých 13 měsíců, zatímco Daniel Cormier svůj nový titul obhajoval a užíval si mnohem větší pozornosti ze strany médií. Mezi oběma bojovníky nikdy nebyla zlá krev a i přesto, že to nyní trochu skřípe, vyvolat mezi nimi nějaký vzruch je obtížné, jelikož se skutečně v jejich příběhů přes rok nic nedělo.

Související obsah

Cormier mezitím dostal cenu pro bojovníka roku, stále se věnuje své další činnosti spolukomentátora přímých přenosů UFC a současně je hlavním trenérem letního wrestlingového kempu pro středoškoláky. Miocic si naopak užíval času se svojí nově narozenou dcerkou. Otázkou tedy zůstává, co se změní oproti jejich poslednímu zápasu.
 

Zaprvé je to těžká váha a stát se opravdu může cokoliv. Vloni nikdo neočekával, že Cormier vyhraje už v prvním kole na KO. A zadruhé je asi nejdůležitější otázka, co si z porážky odnesl bývalý šampion Miocic, který od té doby neustále tvrdí, že až do onoho fatálního úderu byl lepší fighter a zápas vyhrával. Cormier naproti tomu vzkazuje, že jestli takto jeho soupeř přistupuje k přípravě na odvetu, tak to dost možná dopadne úplně stejně.
 

Anthony Pettis vs. Nate Diaz
Zápas, který se zjevil zčistajasna, ale který okamžitě zaujal fanoušky. Mnoho lidí vnímá právě tento duel jako hlavní tahák celého galavečera, i přestože v něm nejde o titul. Na utkání se bude dívat obrovské množství fanoušků a mezi nimi určitě bude i Conor McGregor, kterého výsledek bude zcela jistě zajímat pro případný návrat do klece.

Související obsah

Cesty Pettise a Diaze se vždy tak nějak křížily, ale nikdy se neproťaly. Přestože jsou oba dva v bojových sportech už velmi dlouhou dobu, nikdy se v kleci nepotkali, a to byla velká škoda, protože oba patří mezi nejatraktivnější bojovníky vůbec. To se nyní mění a člověk může jenom odhadovat, co se tam stane. Dá se předpokládat, že to bude válka plná krve, vzájemného hecování, neskutečně kreativních úderů a obrovské vůle z obou stran.
 

Oba jsou rození bojovníci – neustupují ani o píď a jsou schopni rány nejenom rozdat, ale také přijmout. Anthony Pettis je možná vůbec nejkreativnější bojovník v MMA – jako kdybyste vzali oblíbenou postavu Hwoaranga z videohry Tekken a oživili ji pro skutečné boje v kleci. Nate Diaz může na první pohled vypadat jako vidlácký povaleč, který si neustále zapaluje trávu, jenomže zdání klame. Kromě velkého přirozeného talentu na všechny aspekty boje v MMA má Diaz neskutečnou fyzičku a skutečnost, že nikdy nepřestal po dobu tříleté absence trénovat, může být děsivá. Nic nenahradí pobyt v kleci, ale Diaze vše naučila především škola života.

Související obsah

Tento galavečer se může nést v duchu, kdo předvede hezčí zápas, a právě takováto vzájemná motivace může z celé hlavní karty udělat vysoce zajímavou podívanou.
 

Sledujte UFC 241 ze soboty na neděli od 4:00 pna Nova Sport 2.

Přehled zápasů (od hlavního zápasu k prvnímu):

Daniel Cormier vs. Stipe Miocic (těžká váha – titulový zápas)
Anthony Pettis vs. Nate Diaz (welterová váha)
Yoel Romero vs. Paulo Costa (střední váha)
Gabriel Benítez vs. Sodiq Yusuff (pérová váha)
Derek Brunson vs. Ian Heinisch (střední váha)

Michal Petrgál, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události