Fotbal

Slavia proti Kluži nastoupí v zelených dresech! Rozhodla o tom UEFA

Slavia proti Kluži nastoupí v zelených dresech! Rozhodla o tom UEFA
Žlutý dres slouží brankáři, zelený si vezmou hráči z pole | Zdroj: Twitter Slavia Praha

Na takové spojení nejsou, jak hráči, tak hlavně fanoušci vůbec zvyklí. Fotbalisté Slavie nebudou hrát první duel 4. předkola Ligy mistrů proti Kluži v červenobílé či černé (venkovní) kombinaci dresů, ale v zelené. V ní odehrají všechny zápasy evropských pohárů v této sezoně na hřišti soupeře. Navíc budou propagovat neziskové sdružení DONOR.

Zelená kombinace dresů byla představena v březnu. Klub při té příležitosti také zveřejnil nového partnera. Zelená barva byla zvolena proto, že odstín vychází z barev, které má sesterský klub Slavie Beijing Guoan. Jedná se o třetí sadu dresů. Brankáři, aby se odlišili od hráčů, mají žlutou barvu.

„UEFA vybrala barevnou kombinaci dresů pro 4. předkolo LM, Slavia se poprvé představí ve své 3. sadě dresů. Tak ať jsou ve své premiéře vítězné! Domácí dnes budou tmavě červení, v Praze ve své třetí sadě,“ napsali Pražané na svém Twitteru.

Slávisté také na dresech budou mít jméno neziskového sdružení DONOR, které pomáhá pacientům po transplantaci kmenových buněk nebo jejich rodinám. Klub s ním dlouhodobě spolupracuje.

Související obsah


 

„I když při zápasech evropských pohárů jako je play-off Ligy mistrů, skupina Ligy mistrů nebo skupina Evropské ligy můžeme mít na dresu logo jen jednoho partnera, a to ještě s řadou omezení, tak UEFA povoluje zařadit na dres i logo neziskové organizace. Po dlouhém schvalovacím procesu se tato forma prezentace podařila domluvit,“ vysvětlil tiskový mluvčí Michal Býček.
 

vat, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události