Fotbal

Díky Slavie! Sešívaní brání veledůležitou pozici Česka v Evropě

Díky Slavie! Sešívaní brání veledůležitou pozici Česka v Evropě
Zdroj: Profimedia

České kluby v Evropě propadly a zadělaly si na pořádný malér. Čtyři brzká vypadnutí hazardují s českým koeficientem pro nasazování klubů do evropských pohárů a tenký náskok musí hájit v základní skupině Ligy mistrů Slavia.

Jablonec skončil ve druhém předkole Evropské ligy, Sparta, Plzeň a Mladá Boleslav ve třetím. Bilance těchto čtyř týmů? Dvě výhry, čtyři remízy a stejný počet proher. V součtu s remízou a prohrou Viktorky ve druhém předkole Ligy mistrů žádná sláva a pouhých 4,5 bodu do koeficientu.


Čest a naději tak drží Slavia, která postupem do základní skupiny Ligy mistrů získala šest bodů a drží Česko na 13. místě, které zaručuje pět míst v pohárové Evropě. 

Související obsah


Jenže 16. místo, je velmi blízko a Česko má na Kypr náskok jen dvou bodů. A rozdíl mezi 15. a 16. místem je opravdu velký.


Z 15. místa půjdou v roce 2021 dva kluby do předkola Ligy mistrů jeden do předkola Evropské ligy a dva do předkola nové soutěže Evropské ligy 2.


Když by Česko spadlo až na 16. místo, mělo by zajištěné jen jedno místo v předkole Ligy mistrů a čtyři v předkole Evropské ligy 2!

Související obsah


Více než Kypru by se ale měli Češi obávat Chorvatska, které je 17. a má v Lize mistrů Dinamo Záhřeb a Srbska, které má v evropských pohárech ještě dva zástupce. Crvenu Zvezdu v LM a Partizan v Evropské lize. Na obě země má Česko náskok tří bodů.

Zdroj: TN.cz

Tříbodový náskok je ale vzhledem k počtu klubů největších konkurentů dostačující. I přes to by se ale zrak všech českých fanoušků měl bez ohledu na klubovou příslušnost upnout ke Slavii. Právě ona má teď v rukou český osud a může získat na nejbližší pronásledovatele náskok, který se v příštích letech může hodit. 

hp, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události