Fotbal

Fotbaloví gauneři budou na svobodě. Ruské hráče brzy propustí

Fotbaloví gauneři budou na svobodě. Ruské hráče brzy propustí
Alexander Kokorin | Zdroj: Profimedia/kolaž TN.cz

Jen čtyři měsíce byli ruští fotbalisté Alexandr Kokorin s Pavlem Mamajevem ve vězení. Tam je poslal moskevský soud za to, že loni v říjnu napadli v centru Moskvy dva vysoce postavené státní úředníky. Kokorin vyfasoval trest na 18 měsíců a Mamajev na 17. Původní nepodmíněný trest se nyní změnil v podmínku. Proto budou oba hráči 17. září podmíněně propuštěni.

Kokorin s Mamajev měli ve své fotbalové kariéře velice dobře našlápnuto. Oba hráli za národní tým a Kokorin dokonce pět dní před potyčkou vystřelil Zenitu Petrohrad výhru nad Slavií v Evropské lize.

Jenže incident z jednoho moskevského baru jim změnil dosavadní život. Oba hráči přibrali pár přátel a šli na společnou snídani. Po pár minutách jim však ostatními hosty bylo vytýkáno, že jsou příliš hluční.

Související obsah

Fotbalisté, kteří byli pod vlivem alkoholu a prý i drog, šli vznikající konflikt řešit. Místo vlídných slov ale použili sílu a své oponenty poslali několika údery k zemi.

To ale ještě nevěděli, koho zmlátili. Jedním z obětí byl jeden z tehdejších ředitelů na ministerstvu průmyslu a obchodu Denis Pak, který musel být hospitalizován s otřesem mozku a poraněním ruky. Kokorin s Mamajev napadli i dalšího vedoucího pracovníka ministerstva Sergeje Gajsina.

Související obsah

I proto je moskevský soud poslal do vězení na sedmnáct respektive osmnáct měsíců nepodmíněné. Nicméně po čtyřech měsících se jejich trest změnil v podmínku, a proto zbytek trestu budou na svobodě. Nicméně pokud se opět proviní proti zákonům, vrátí se do vězení.
 

vat, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události