Tenis

Tenisová legenda po 8 letech a třech dětech ohlásila další návrat!

Tenisová legenda po 8 letech a třech dětech ohlásila další návrat!
Kim Clijstersová na archivním snímku | Zdroj: profimedia.cz

Belgická tenisová legenda Kim Clijstersová, bývalá světová jednička ve dvouhře, čtyřhře a také vítězka čtyř grandslamů, která se na profesionálním okruhu pohybovala v letech 1997–2012, ohlásila návrat na okruh WTA.

Její tatínek je bývalý belgický fotbalový reprezentant Lei Clijsters a matka Els Clijstersová, je někdejší národní mistryně v gymnastice.

Kim několikrát prohlásila, že má skvělé dispozice pro tenis po svých rodičích, protože po otci zdědila fotbalové nohy a po matce pak gymnastickou ohebnost.
  

Ve svých 36 letech, třech dětech a osmi letech pauzy se Clijstersová chce opět pokusit o návrat na kurty a být zpět mezi tenisovou elitou na okruhu WTA.

"Nemám pocit, že bych si musela něco dokazovat. Je to pro mne výzva,“ pravila zkušená Belgičanka.

 

Související obsah 

Ráda by tak oživila svou profesionální kariéru, kterou ovšem ukončovala už dvakrát a to v roce 2007 v pouhých třiadvaceti letech a poté v roce 2012 po US Open.
 

Clijstersová tenis stále miluje, a to je důvodem, proč chce být na sezónu 2020 zpět, je to pro ni výzva. Nyní to tedy vypadá tak, že by se Kim mohla od ledna vrátit na okruh, nechce ale nic uspěchat.

Související obsah

Důležité pro ni také bude, kde dostane divokou kartu do turnaje. Celý tenisový svět ji vyhlíží, a je zvědavý na to, v jaké formě se Kim po tolika letech vrátí.
 

nod, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Tenis

Důležité Události