Moto3

Salač vyjede do VC San Marina ze čtvrté řady, Abraham propadl

Salač vyjede do VC San Marina ze čtvrté řady, Abraham propadl
Zdroj: Profimedia

Český motocyklový závodník Filip Salač vyjede do závodu Moto3 Velké Ceny San Marina ze 12. místa. Jeho týmový kolega Jakub Kornfeil v sobotní kvalifikaci zajel patnáctý nejrychlejší čas.

Jediní čeští zástupci v kategorii Moto3 po sezoně opustí stáj Redox Prüstel GP, ve Velké Ceně San Marina ale ještě budou hájit barvy německého týmu. A kvalifikaci už mají úspěšně za sebou.

Související obsah


Lépe ji zvládl Filip Salač, který zajel dvanáctý nejlepší čas a do závodu vyrazí ze čtvrté řady. Jen o málo byl pomalejší Jakub Kornfeil, který vyrazí 15. Pole position si v San Marinu vyjel Tatsuki Suzuki, kterého bude následovat Canet a Arbolino.


Šestadvacetiletý Kornfeil zatím drží v průběžném pořadí desátou příčku a pokusí se vylepšit umístění z Velké Británie, kde dojel 16. Filip Salač je na tom o něco hůře. V posledním závodě dojel 21. a průběžně je až 26.


Kvalifikace se vůbec nepovedla Karlu Abrahamovi, který zajel druhý nejpomalejší čas a bude startovat ze samotného chvostu startovního pole. V královské kategorii MotoGP vyjede do závodu jako první Maverick Viňales následovaný Espargarem a Quartararem.
 

V Moto2 zajel nejlépe Di Giannantonio, kterého bude stíhat Álex Márquez a Augusto Fernández. 

hp, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Moto3

Důležité Události