Hokej

Přehledně: Co všechno byste měli vědět o NHL v Praze?

Přehledně: Co všechno byste měli vědět o NHL v Praze?
Zdroj: Profimedia

NHL se opět vrací do Prahy. Byla tu již dvakrát a pokaždé to byl velký svátek. Na návrat neslavnější hokejové ligy světa se čekalo dlouhých 9 let. Poprvé do české metropole přijedou týmy Chicago Blackhawks a Philadelphia Flyers.

Hokejová NHL odehrála v České republice už čtyři utkání. Poprvé se hrál v Praze oficiální zápas ligy 4. října 2008, když se utkaly týmy Tampa Bay Lightning a New York Rangers, které hned den poté sehrály odvetu.


Už o dva roky později dorazily do české metropole celky Boston Bruins a Phoenix Coyotes a opět odehrály dvě utkání. Od té fandové v Česku čekali na NHL marně.

Související obsah


Až letos se slavná soutěž vrací díky evropskému turné Philadelphie Flyers a Chicaga Blackhawks.


Kde se utkání uskuteční?
Samozřejmě v libeňské O2 areně, která už hostila dvě předchozí dostaveníčka NHL v Praze.

Zdroj: Profimedia

Kdy se bude hrát?
Termín zápasu je stanovený na 4. října a úvodní buly je naplánováno na 20 hodin večer.

Související obsah


Bude jen jedno utkání?
Ano, na rozdíl od dvou předchozích akcí NHL, se bude v Praze hrát tentokrát jen jeden zápas. Půjde o vyvrcholení evropského turné obou soupeřů. Chicago se před ostrým zápasem v Praze střetne v Berlíně s tamním Eisbärenem. Philadelphia se zase týden bude připravovat v Lausanne, kde odehraje duel s domácím HC.

Zdroj: Profimedia

Budou hrát Češi?
Samozřejmě! Na straně Chicaga zřejmě čeká premiéra v NHL Dominika Kubalíka, už loni dával góly za Blackhawks David Kämpf. Jednou z hlavních opor a možná nejvýraznější tváří Philadelphie je Jakub Voráček. Po odchodech Radka Gudase a Michala Neuvirtha se o místo v prvním týmu zkusí poprat mladík David Kaše.

Související obsah


Jsou ještě vstupenky?
Bohužel, po vstupenkách na zápas se zaprášilo, za dvě hodiny bylo vyprodáno. Je ale možné ještě pořídit lístky na tréninky.


Kdy budou týmy trénovat a kolik stojí vstupenky?
Logicky se otevřené tréninky uskuteční přímo na ledě O2 areny. Chicago a Philadelphia se vystřídají na ledě od 15 hodin do 17:45. Vstupenky stojí 390 korun a otevřeno bude jen spodní patro.

Související obsah


Bude NHL v Praze vysílat nějaká televize?

Samozřejmě u toho bude Nova Sport, který už dlouhá léta přenosy z nejprestižnější ligy světa přináší. Přímý přenos ale bude možné sledovat i na stanici NOVA. Na internetu pak budete moci přenosy najít na NOVA PLUS a VOYO.

ram, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události