UFC

Podivná výplata pro Muradova. Víc dostal jeho soupeř i Pudilová!

Podivná výplata pro Muradova. Víc dostal jeho soupeř i Pudilová!
Machmud Muradov | Zdroj: profimedia.cz

Má za sebou úspěšnou premiéru v UFC. Česko-uzbecký bojovník Machmud Muradov porazil v Kodani na body Itala Alessia Di Chirica. Z dánské metropole si také kromě prvního vítězství Muradov odváží solidní výplatu.

V Dánsku neměl původně ani zápasit. Jenže přišlo zranění Poláka Petra Sobotty a Muradov dvaatřicetiletého bojovníka nahradil. Na přípravu měl 16 dnů. Premiéru v nejprestižnější organizaci bojových sportů ale „Mach“ zvládl. Soupeře porazil na body a oslavil tak vítězství.


Rozhodčí vyhlásili Muradova za vítěze:

Kromě něj si ale také přišel na více než 555 tisíc korun. Za samotný zápas vyinkasoval přes 236 tisíc korun, to samé za výhru, dalších více než 82 tisíc za mediální povinnosti. „Stálo to za to. Šel bych do toho znovu,“ prohlásil po příletu do Prahy.
 

Machmud Muradov po příletu do Prahy:


 

Ačkoliv se jeho výdělek zdá jako pořádný balík, v porovnání s dalšími fightery, kteří se zúčastnili podniku v Kodani, je to málo. Třeba Ital Di Chirico, kterého Muradov zdolal, vydělal 25 tisíc dolarů (přes 590 tisíc korun). Nebo Ismail Naurdiev, který také svůj zápas vyhrál, dostal 31 500 dolarů (přes 744 tisíc korun).

Související obsah


 

Zajímavé také je, že jediná česká zápasnice v UFC Lucie Pudilová, si po svém posledním zápase s Antoninou Ševčenko, také vydělala víc. Konkrétně 69 tisíc dolarů (přes 1,6 milionů korun). Zde je nutné připomenout, že velký díl, tedy 50 tisíc dolarů dělala prémie za zápas večera.
 

Související obsah


 

Nicméně když se UFC konalo v únoru v Česku, a Pudilová prohrála s Liz Carmouche, vydělala si „jen“ 18 tisíc dolarů (přes 425 tisíc korun).
 

vat, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události