Cyklistika

Šlesingra rozohnilo dojemné video: Tohle není fair play!

Šlesingra rozohnilo dojemné video: Tohle není fair play!
Zdroj: Profimedia

Juniorské mistrovství světa v cyklistice skončilo tuto neděli, některé záběry však ještě doteď kolují po sociálních sítích. Příkladem je video, na němž se osmnáctiletý Kolumbijec German Daria Gomez Becerra s defektem na zadním kole snaží vyhledat pomoc servisního týmu.

Na jeho prosby však žádný z kolemjedoucích technických vozů nereaguje a po chvilce mávání se tak zoufalý kolumbijský cyklista rozbrečel a s rozbitým kolem usedá na krajnici.

Smutné záběry rozzlobily i biatlonistu Michala Šlesingra, který celý příspěvek na Facebooku komentuje slovy, že takový přístup rozhodně neudělá sport lepším a mluví i o nedostatku respektu k závodníkovi.
 


 

„Jsem rád, že toto není případ biatlonových soutěží, kde i soupeřící týmy například pomůžou sportovci se zlomenou hůlkou a nabídnou mu novou,“ dodává na svém facebookovém profilu český reprezentant.
 

Související obsahBohužel pravidla cyklistického UCI jsou však v tomto ohledu diametrálně odlišná od biatlonu. Závodníkovi totiž v případě jakéhokoliv technického problému může pomoc pouze jeho servisní tým, případně neutrální vozidlo. Jinak by byl cyklista ze závodu diskvalifikován.
 

mao, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Cyklistika

Důležité Události