Biatlon

Šlesingr se loučil s kariérou. Štafetu rozjel skvěle, ale Češi jsou nakonec dvanáctí

Šlesingr se loučil s kariérou. Štafetu rozjel skvěle, ale Češi jsou nakonec dvanáctí
Zdroj: Profimedia

Podvečer patřil v Novém Městě na Moravě mužským biatlonovým štafetám. Závod byl speciálním především pro Michala Šlesingra. Byl to pro něj totiž poslední závod kariéry. Rozjel ho výborně, a Moravec ho napodobil, bohužel Jakubu Štvrteckému střelba vestoje hrubě nevyšla, a Češi tak vypadli z top 10. Norští biatlonisté napodobili své ženské kolegyně a taktéž si dojeli pro vítězství.

Českou štafetu rozjel Michal Šlesingr, který už před závodem avizoval, že to pro něj je rozloučení s jeho aktivní kariérou. A svou roli v posledním závodu splnil výborně. Při první střelbě jednou dobíjel, zatímco poslední návštěvu střelnice zvládl bezchybně. Při první předávce Šlesingr figuroval na sedmém místě se ztrátou 24 vteřin na první Norsko.

Druhým článkem české štafety byl Ondřej Moravec. Ten se nechal inspirovat svým reprezentačním kolegou a zastřílel totožně. Jedna chyba vleže a čistá střelba vestoje posunuly Česko na průběžné páté místo. Dobrým během ho Moravec ještě o jednu příčku vylepšil a předával se ztrátou pouhých devíti vteřin na vedoucí Nory.

Do třetího úseku nastoupil Jakub Štvrtecký a dlouho držel velmi nadějný výsledek. Po střelbě vleže, kde jednou chyboval, se dostal na druhé místo, jenže tíha okamžiku na jednadvacetiletého biatlonistu dolehla při jeho druhé návštěvě střelnice. Tam se Štvrteckému opravdu výrazně nezadařilo, musel na tři trestná kola a vypadl z elitní desítky.


Na posledním úseku poté Michal Krčmář také jednou absolvoval trestné kolo a dojel pro konečné dvanácté místo.

Související obsahZvítězili famózní Norové, kteří od druhé předávky nepustili vedení. Bratři Boeové minuli dohromady pouze jediný terč a Johannes poté mohl v poklidu doběhnout pro čtvrtý triumf norské štafety v této sezoně. Druzí dojeli Ukrajinci a třetí Švédové.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události