UFC

Rekordní akce: Austrálie se chystá na třaskavý titulový zápas v UFC

Rekordní akce: Austrálie se chystá na třaskavý titulový zápas v UFC
Robert Whittaker vs. Israel Adesanya | Zdroj: Twitter MMA Latest

Velký lokální souboj na velkém stadionu. Austrálie opět ožívá bojovými sporty a dnes se v Melbourne vše zastaví. Dojde totiž na tradiční sportovní rivalitu, která je v této části planety tolik sledována – Austrálie proti Novému Zélandu. I přestože právě probíhá světový šampionát v rugby, toto není utkání Wallabie a All Blacks. Národy totiž budou zastupovat jednotlivci a ještě k tomu v kleci – Robert Whittaker (Austrálie) vs. Israel Adesanya (Nový Zéland).

Po dlouhé době se vyřeší situace ve střední váze. Od roku 2017 se titul jednou uvolnil, bojovalo se dvakrát o prozatímní a skutečný šampion měl zdravotní problémy. Nyní už je Robert Whittaker zpátky a po šestnácti měsících se mohou fanoušci podívat, jestli se u něj něco změnilo nebo ne.

Od roku 2014, kdy přestoupil do své přirozenější střední váhy, ještě neprohrál – bilance 8 výher, 6 pozápasových bonusů, zhruba 100 minut strávených v kleci (v průměru 12 minut zápas). Na Whittakerovy zápasy se vždy všichni těší, ale nyní budou mít oprávněné obavy, zda se mu znovu něco nestane.
 


 

Naposledy se musel odhlásit ze zápasu opravdu na poslední chvíli kvůli kýle. V předchozích duelech se pokaždé zranil během utkání, ale pokračoval až do konce a vyhrál. Je to velký tvrďák, má skvělý postoj a velmi zvláštní pohyb, na který se těžko zvyká.

Související obsah


 

To samé by se ale dalo říci o nigerijském rodákovi, který většinu svého života strávil v novozélandském Aucklandu. Israel Adesanya je velká senzace UFC a další potvrzení, že africkým bojovníkům se v posledních dvou letech hodně daří.

Od tohoto bojovníka nikdo nemůže čekat, že bude chtít dobrovolně brát zápas na zem. Pochází totiž z kickboxu, kde vyhrál 75 z 80 zápasů, v MMA ještě nenašel přemožitele a v UFC je teprve od února 2018, nastoupil o titul prozatímního šampiona, bojoval s legendou a nyní ho čeká souboj o skutečný šampionský pás.

Související obsah

Adesanya se pohybuje ladně jako had, vybírá si své údery, zápasí velmi inteligentně a také se o něm říká, že je velmi těžké se v tréninkovém kempu na takový styl pohybu připravit.

Na stadionu Marvel se očekává vyšší návštěvnost, než když v listopadu 2015 padla na stejném místě Ronda Rousey (tehdy 56 214 diváků). Australští fanoušci navíc budou mít tentokrát své lokální hrdiny, takže se očekává ještě bouřlivější atmosféra a přepis historie UFC. Vyhraje Austrálie nebo Nový Zéland?

Sledujte UFC 243 dnes v noci od 4:00 živě na Nova Sport 2.

Přehled zápasů (od hlavního zápasu k prvnímu):

Robert Whittaker vs. Israel Adesanya (střední váha – titulový zápas)

Al Iaquinta vs. Dan Hooker (lehká váha)

Tai Tuivasa vs. Sergey Spivak (těžká váha)

Luke Jumeau vs. Dhiego Lima (welterová váha)

Justin Tafa vs. Yorgan De Castro (těžká váha)
 

Michal Petrgál, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události