Kelvin Gastelum

Hlavní zápas UFC 234 neproběhl! Šampion musel na náhlou operaci

Hlavní zápas UFC 234 neproběhl! Šampion musel na náhlou operaci
Zdroj: Profimedia

Australská UFC noc v melbournské Rod Laver Areně nabídla nakonec jen jeden z plánovaných šlágrů. Veterán Anderson Silva sice vydržel všechna tři kola, ale nakonec podlehl Israelu Adesanyovi na body. Duel Gastelum vs. Whittaker neproběhl kvůli nenadálým zdravotním problémům Whittakera.

Chybělo jen osm hodin do plánovaného souboje úřadujícího šampiona UFC ve střední těžké váze s vyzyvatelem a světovou čtyřkou. Robbert Whittaker se ale musel omluvit. Rovnou z hotelu zamířil do nemocnice, kde podstoupil nenadálou operaci kýly.

Za šampiona se postavil i sám šéf UFC Dana White, který konstatoval, že titulový souboj se odkládá. "Zranění Roberta Whittakera mohlo ohržovat jeho život," sdělil.

Hlavním zápasem večera se tak stal duel nastupující hvězdy, novozélandského bojovníka s nigérijskými kořeny Israela Adesanyi s brazilskou legendou Andersonem Silvou.

O 14 let mladší Adensaya podle předpokladů veterána udolal, Silva ale dokázal zůstat v oktagonu až do konce třetího kola. "Byl to pro mě podobné, jako když jsem si jako dítě zahrál basketbal proti Michaelovi Jordanovi," řekl Adesanya. "Andersone, děkuji. Cením si toho, kolik si pro tenhle sport udělal. Jsi tu tak dlouho," dodal vítěz.

Také Anderson Silva odcházel z oktagonu spokojený. "Přestávám mít sílu. Ale jsem velmi šťastný, chlapci. Děkuji vám i Bohu, že mi dal ještě jednu šanci, abych sem mohl přijít a ukázat to nejlepší, co ve mě je. Miluju svou práci," sdělil Brazilec.

ram, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události