Motorismus

Márquez se stal mistrem světa v MotoGP! Dařilo se i Čechům v Moto3

Márquez se stal mistrem světa v MotoGP! Dařilo se i Čechům v Moto3
Marc Márquez oslavuje zisk mistra světa | Zdroj: profimedia.cz

Španělský motocyklista Marc Márquez se stal pošesté v kariéře mistrem světa v kategorii MotoGP. A zajistil si ho opravdu stylově, protože Velkou cenu Thajska vyhrál. Jeho největší rival Andrea Dovizioso dojel čtvrtý a v průběžném pořadí ho už nemůže přeskočit. V kubatuře Moto3 se dařilo oběma českým jezdcům. Filip Salač dojel jedenáctý a Jakub Kornfeil dvanáctý.

Šestadvacetiletý Márquez do závodu odstartoval z třetího místa. Po startu se ale dostal na druhou pozici za Fabia Quartarara. S dvacetiletým Francouzem po celý závod bojoval o vítězství. V posledním kole zaútočil a nezkušeného jezdce předjel a dojel si pro devátý triumf v sezoně.

Ten mu zároveň pomohl k tomu, aby poosmé v kariéře a pošesté v MotoGP slavil titul mistra světa. Karel Abraham dokončil závod na devatenácté příčce.

Kvůli penalizacím z pátečních tréninků startovali Kornfeil se Salačem v Moto3 až z předposlední řady. Oběma se ale v závodě dařilo. Kornfeil dokonce do posledního kola najížděl jako osmý, ale pozici v Top 10 ztratil.

Před něj se dostal i Salač, pro kterého je jedenáctá příčka druhým nejlepším umístěním v jeho premiérové sezoně. Lepší byl pouze v San Marinu, kde dojel devátý. Závod opanoval Španěl Arenas.
 

vat, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Motorismus

Důležité Události