Fotbal

Poprvé v životě jsem viděl tátu brečet, usmíval se střelec Ondrášek

Směle se může označit za hrdinu. Útočník Zdeněk Ondrášek přišel v pátečním kvalifikačním utkání o EURO 2020 proti Anglii na hřiště v 65. minutě a o dvacet minut později vstřelil rozhodující branku na 2:1. Hned při svém debutu za národní tým.

Svého prvního startu za reprezentaci se dočkal až ve 30 letech. Ale stála opravdu za to. Ondrášek pět minut před koncem ukázal instinkt zabijáka a přihrávku Lukáše Masopusta s přehledem uklidil do brány.

Český tým si tak do tabulky skupiny A připsal veledůležité tři body. Stále mu patří druhé místo, ale bodově se dotáhl na první Albion a také třetímu Kosovu odskočil na rozdíl čtyř bodů, i když Kosovo má ještě zápas k dobru.

„Když přišel trenér v 60. minutě, že mě pošle na hřiště, nešokovalo mě to. Byl jsem rád a strašně se těšil. Šel jsem tam s tím, že mám presovat, držet balon. A Kúdy (Kúdela) mi říká, ať dám góla,“ vyprávěl Ondrášek po zápase.

Související obsah

„Já jsem v Dallasu snad všechny góly dal takhle z jedničky. Masa (Masopust) to udělal výborně a já se snažil trefit bránu,“ popsal odchovanec Českých Budějovic svou premiérovou trefu.

Pro Ondráška to byl nezapomenutelný večer. „Jsem strašně rád, že jsem tu šanci dostal, i když jsem s ní tam moc nepočítal. Je to neuvěřitelný… Možná mi to celé ještě nedošlo, ale jsem rád, že všechny vidím šťastný. Možná poprvé v životě jsem viděl tátu, že měl slzy v očích, takže neuvěřitelný večer,“ konstatoval.
 

vat, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události