UFC

Poprvé v kariéře ho někdo porazil! Gracie prohrál až na body

Jejich mač byl vyhlášen zápasem večera. Souboj Krona Gracieho a Cuba Swansona v pérové váze sice nepřinesl ukončení před limitem, o vítězi rozhodli až rozhodčí, ale diváci při UFC Fight Night v Tampě viděli několik přesných a tvrdých úderů. Zápas nakonec vyhrál Swanson a stal se prvním fighterem, který Gracieho porazil.

První kolo nepřineslo moc zajímavých momentů. Až ve druhém se duel pořádně rozjel. Oba si vyměnili několik úderů pěstí. Lehce navrch měl Swanson. Oba si odnesli lehký krvavý šrám.

Zápas se odehrál převážně v postoji. Gracie sice párkrát chtěl jít na zem, ale Swanson se nenechal shodit. A když ve třetím kole dvakrát šel na zem, za pár sekund vstal.


 

Pro nezaujatého fanouška se nejednalo o nějak zajímavý zápas, ale pro znalce UFC to byl jeden z nejlepších zápasů. „Jeden z nejlepších zápasů, co jsem kdy v UFC viděl,“ pravil jeden z amerických komentátorů. „Absolutně impozantní souboj,“ dodal druhý. Zápas Gracieho se Swansonem byl také oceněn zápasem večera.
 

Související obsah

O vítězi nakonec rozhodli sudí, kteří se ve svém bodování vzácně shodli. Podle všech tří vyhrál Swanson 30:27. Pětatřicetiletý Američan tak zvítězil po předchozích čtyř porážkách a jeho bilance je 26:11. O čtyři roky mladší Brazilec Gracie naopak poprvé prohrál a jeho bilance je 5:1. Nutno dodat, že tři vítězství si připsal v organizaci RIZIN a jedno v RFC, v UFC má bilanci 1:1.
 

vat, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události