Basketbal

Válí v nároďáku i v Nymburce. Takhle Češi zhodnotili výhru v Lize mistrů

Byl klíčovým hráčem české reprezentace na mistrovství světa basketbalistů. Jaromír Bohačík svou formu potvrdil i v prvním zápase za Nymburk v Lize mistrů. Středočeský tým nakonec německý Bamberg porazil o dvacet bodů 91:71.

Byl tím, kdo skóre zápasu otevřel. Bohačík si nakonec připsal dvacet čtyři bodů. Vítězství ale nepřeceňoval. „Je to první zápas v Champions League, zatím tak zůstávám klidný. I když jsme vyhráli o dvacet bodů, tak to nebyl tak jednoznačný zápas, jak to při pohledu na skóre vypadá,“ konstatoval po zápase.

Společně s ním působí v Nymburce další čtyři hráči, kteří byli na mistrovství světa. Mezi ně patří Vojtěch Hruban, Pavel Pumprla, Martin Kříž a Martin Peterka. Na světovém šampionátu Češi šokovali, když skončili šestí. Svými výkony pak v Česku strhli basketmánii.

Související obsah

Bohačík si moc dobře uvědomuje, že získané sebevědomí mohou hráči potvrdit i za Nymburk. „Je jenom dobře, že jsme drzejší. Přece jen jsme na MS hráli velké zápasy proti velkým hráčům, takže doufám, že se sebevědomí přesune i sem,“ dodal Bohačík.

Nymburk základy vítězství položil už v první čtvrtině, ve které vedl 16:0 a nakonec ji vyhrál 30:11. „Nám se ten zápas povedl od úvodní minuty. Ten začátek to rozhodl. Vstoupili jsme do utkání s velkou energií a trošku nám pomohlo, že Bamberg nějaké šance zazdil. Výhra je pro nás dobré znamení. Vést na začátku takhle hodně je trochu ošemetný. To, že jsme skóre dokázali udržet, svědčí o tom, že tým má charakter a že se nevzdává,“ přidal svůj názor Hruban.

Související obsah

Další zápas v Lize mistrů čeká Nymburk už v úterý. Opět v hale na Královce přivítá turecký Gaziantep. Přímý přenos od 18:30 můžete opět sledovat na Nova Sport 1.

vat, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události