Fotbal

Mastná pokuta! Slavia zaplatí za výtržnosti fanoušků Dortmundu

Mastná pokuta! Slavia zaplatí za výtržnosti fanoušků Dortmundu
Slavia zaplatí za výtržnosti fanoušků Dortmundu Zdroj: profimedia.cz

Fotbalová Slavia zaplatí 668 tisíc korun za výtržnosti fanoušků Dortmundu při domácím zápase Ligy mistrů. Borussia od UEFA dostala pokutu 767 tisíc korun.

Pro slávisty to byl první domácí zápas v Lize mistrů. Druhého října hostili Pražané v Edenu německého giganta. V utkání doplatili na neproměnování šancí a nakonec duel prohráli 0:2.

Související obsah

Vzhledem k malé vzdálenosti mezi oběma týmy, dorazily do Prahy i stovky fanoušků Dortmundu. Ti se v sektoru hostí pořádně rozjeli a UEFA je nyní potrestala pokutou 767 tisíc korun.

Zároveň ale peněžitou pokutu udělila i Slavii. Ta musí zaplatit o 99 tisíc korun méně.

Související obsah

UEFA současně napsala Dortmundu, že má 30 dnů na to, aby kontaktoval Slavii kvůli náhradě škody, kterou její fanoušci napáchali. Německý tým zaplatí za to, že jeho příznivci na hrací plochu házeli předměty a použili pyrotechniku.

„Pyrotechnika minimálně pětkrát, přerušení zápasu, řada dalších vážných prohřešků. Od UEFA finanční trest, žádné podmíněné nebo reálné zavření sektoru. Kde tedy bere DK LFA tu inspiraci?“ napsal k celé situaci předseda představenstva Slavie Jaroslav Tvrdík.

vat, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události