Madrid

Gang vykrádal domy hráčů Realu a Atlética, policie ho rozprášila

Španělské úřady v pondělí oznámily, že se podařilo zatknout mezinárodní gang, který je podezřelý, že se zaměřoval na domy předních fotbalistů španělské La Ligy, konkrétně hráčů madridských velkoklubů Atlético a Real. Ve spolupráci s albánskou policií a Europolem byly zatčeni čtyři lidé.

O razicích informovaly v pondělí Europol i španělská policie. Podle ní byli zadrženo čtyři lidé – tři Albánci a jeden Španěl, podezřelí jsou z celkem 14 loupeží v regionech Kastilie a León, Asturie a v Madridském autonomním společenství. Europol mluví o pěti zatčených.

Jména zadržených úřady nezveřejnily, jen iniciály – MZ, SZ a JA u albánských občanů a AJB u španělského podezřelého. Provedeno bylo i několik domovních prohlídek. Policisté zabavili osm kradených luxusních vozy, šperky a tisíce eur v hotovosti. Další šperky měl zadržený Španěl roztavit.

Podle Europolu si gang vytipovával domovy hráčů španělské La Ligy a vloupal se do nich ve chvíli, kdy byl fotbalista na trávníku, případně je sledoval na sociálních sítích a do domů šel krást, když z nich bylo patrné, že hráč není doma. V nejednom případě ale narazili v domě na rodinné příslušníky.

Související obsah

Kromě cenností a peněz ukradli i trofeje, Europol prozradil, že jednomu ze záložníků Atletica ukradli medaili z finále Ligy mistrů.

Tři zadržení Albánci byli vzati do vazby. Podezřelý Španěl byl obviněný, stíhaný je ale na svobodě.
 

vbo, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události