Dva hattricky a demolice! Leicester vyrovnal rekord Premier League

Fotbalisté Leicesteru prolomili prokletí pátečních zápasů a vyhráli ve velkém stylu. Southampton rozstříleli 9:0 a vyrovnali rekord celé Premier League. Hattrick si připsali hned dva hráči. Jamie Vardy a Ayoz Pérez.

Takovou demolici Premier League téměř nepamatuje. Skóre 9:0 svítilo na výsledkové tabuli naposledy v roce 1995, kdy Manchester United zničil Ipswich. Teď se to podařilo i Leicesteru, který začal na hřišti vládnout už v 10. minutě.

To otevřel skóre Ben Chilwell a Leicesteru začala desetiminutovka snů. V té nastřílel tři góly a po tvrdém ataku navíc dostal červenou kartu Ryan Bertrand. Poločas skončil poměrem 5:0 a válec jménem Leicester se nezastavil ani v druhé půli.

Už v 57. minutě završil hattrick Pérez a v nastavení se to podařilo i Vardymu, který proměnil penaltu. Leicester díky výhře 9:0 prolomil prokletí pátečních zápasů. Ještě nikdy se mu totiž nepodařilo ho vyhrát. Do páteční noci v sedmi utkáních vybojoval jen dva body.