Real zachránil remízu v závěru zápasu, Evertonu stačil jeden gól

Fotbalovému Realu Madrid stále chybí řada opor kvůli zranění a stále je to znát. Ligovou remízu s Realem Sociedad Bílý balet zachránil až v samotném závěru zápasu. V anglické Premier League se v pondělí hrál také jeden zápas a Evertonu v něm brzký gól Richarlisona stačil k výhře.

Marodka Realu Madrid už není tak široká jako při zápase Ligy mistrů s Atalantou, ale pořád chybí hvězdy jako Hazard, Benzema nebo Ramos.

Oslabený Real Madrid se doma utkal s Realem Sociedad a při výhře mohl jít před Barcelonu, jenže to se nepovedlo. Madridský klub byl silnější na míči a svého soupeře přestřílel, ale do vedení šel klub ze San Sebastianu, když se trefil Portu.

Bílý balet trefil v zápase dvakrát tyč a gólu se dočkal až v 89. minutě, kdy se trefil střídající Vinícius Júnior. Dvacetiletý Brazilec tak zachránil alespoň remízu a jeho Real se v tabulce dotáhl na druhou Barcelonu. Oba velkokluby ztrácí pět bodů na Atlético Madrid, které má odehráno o zápas méně.

Také v Anglii se hrál jeden zápas. Na stadion Evertonu přijel Southampton a mohl litovat špatného vstupu do zápasu. V deváté minutě totiž Gylfi Sigurdsson parádní přihrávkou vyslal Richarlisona proti brankáři Forsterovi a Brazilec ho překonal díky rychlé kličce do strany.

Everton se radoval ještě z jedné branky, ale tu nakonec videorozhodčí kvůli ofsajdu neuznal. Southampton svou jedinou střelu na bránu nedokázal přetavit v gól, a tak domácí slavili nejtěsnější možnou výhru 1:0.