Motorismus

Češi v trénincích na Velkou cenu Malajsie pohořeli. Všichni skončili ve druhé desítce

Pozornost motocyklových fanoušků se přesunula do Malajsie, kde dnes odstartovaly tréninky na Velkou cenu. Ani jeden z českých jezdců se v nich nevešel do první desítky. Zářil naopak Francouz Quartararo, který suverénně ovládl oba tréninky v královské kubatuře MotoGP.

Před týdnem měl Quartararo těžký pád, při kterém si poranil kotník. Poznamenaný tím ale rozhodně není. Přesun z chladné Austrálie do Malajsie, kde je více než třicet stupňů, francouzskému jezdci očividně prospěl a v obou trénincích dominoval.

Již jistý šampion MotoGP Španěl Marc Márquez v úvodním tréninku málem spadl, problémy ale ustál a nakonec vyjel provizorní postupovou desítku. Karel Abraham drží průběžné 15. místo.

V Moto3 kraloval Japonec Kaito Toba, z českých závodníků zajel Jakub Kornfeil 11. a 27. nejrychlejší čas a jeho krajan Filip Salač na tom nebyl o moc lépe.

Sedmnáctiletý talent vyjel 24. a 12. příčku. Spravit chuť si oba můžou už v sobotní kvalifikaci, kterou vy můžete sledovat živě na Nova Sport 1. Začíná už v půl šesté ráno.
 

vat, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Motorismus

Důležité Události