Fotbal

Zabijeme ti manželku! Kapitán Arsenalu čelí drsným výhrůžkám od fanoušků

Zabijeme ti manželku! Kapitán Arsenalu čelí drsným výhrůžkám od fanoušků
Granit Xhaka Zdroj: profimedia.cz

Jeho momentální situaci by mu nikdo nezáviděl. Kapitán Arsenalu Granit Xhaka je v otevřeném konfliktu s fanoušky anglického velkoklubu a vše nyní vyvrcholilo do bodu, kdy trenér Gunners Unai Emery ohlásil, že švýcarský záložník nebude v nominaci na sobotní zápas Premier League s Wolverhamptonem.

Celý spor začal během víkendového duelu s Crystal Palace. Arsenal vedl po deseti minutách 2:0, ale soupeř srovnal a v 60. minutě kouč Emery Xhaku vystřídal. Když šel Švýcar ze hřiště, fanoušci na něj pískali a bučeli, sedmadvacetiletý hráč na to reagoval nadávkami a gesty. Poté, co opustil hrací plochu, naštvaně sundal dres a hodil ho na zem.

Související obsah

Za své chování se okamžitě stal terčem kritiky. Schytal to hlavně od bývalých hráčů Arsenalu Iana Wrighta či Emmanuela Petita. Sám Xhaka na jejich názory reagoval po svém. Na sociální sítě pověsil emotivní vzkaz, ve kterém přiznal, že mu příznivci londýnského týmu vyhrožují.

„Lidé říkají věci, jako ´zlomíme ti nohy´, ´zabijeme manželku´, nebo ´přejeme tvé dceři rakovinu´. To všechno mělo za následek, že jsem v neděli, když jsem pocítil odmítnutí na stadionu, dosáhl bodu varu. Mým přáním je, abychom se vrátili k vzájemnému respektu a vzpomněli si, proč milujeme tuhle hru. Pojďme se společně pohnout kupředu,“ dodal.

Pár hodin po zveřejnění tohoto vzkazu prohlásil kouč Arsenalu Emery, že Xhaka v sobotu v dalším střetnutí Premier League nenastoupí. „Potřebuje čas, aby se dostal do normálu,“ prohlásil trenér v narážce na to, že konflikt s příznivci se Xhakou hodně zamával.

Na Emerym teď je, aby vybral nového kapitána.
 

vat, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události