Moto3

Titul slaví i mladší Márquez, Čechům se v Malajsii nedařilo

Velká Cena Malajsie českým závodníkům nevyšla. Jediný, kdo bodoval byl Filip Salač, který si dojel pro 13. místo. Ve třídě Moto2 slaví titul mistra světa Álex Márquez a navázal tak na svého staršího bratra.

Salačovi s Kornfeilem se nevydařila kvalifikace a startovali z 26., respektive 27. místa. Oba dva zajeli skvělou stíhací jízdu, na body ale stačil jen výkon Filipa Salače, který dojel 13. Kornfeil cílem projel jako 17. v pořadí. Závod vyhrál už jistý mistr světa Lorenzo Dalla Porta.

To v Moto2 se o titul stále bojovalo a získal ho Álex Márquez. Pro Márquezovi je to druhý letošní titul mistra světa, protože před čtyřmi týdny ho v MotoGP oslavil Álexův starší bratr Márc. Álexovi stačilo v Malajsii druhé místo za Bradem Binderem.

Královské kubatuře vládl Maverick Viňales, který odolal tlaku Márqueze. Karel Abraham dojel na nebodovaném posledním 17. místě.