MMA

Martínek může znovu pomýšlet na UFC. Oktagon mu musí najít soupeře

Martínek může znovu pomýšlet na UFC. Oktagon mu musí najít soupeře
Zdroj: facebook

Na Oktagonu 15 Michal „Blackbeard“ Martínek porazil UFC veterána Viktora Peštu. Sám přitom letos prohrál při pokusu dostat se do nejprestižnější organizace. Do zápasu tak nastupoval jako outsider a o to víc pro něj nabité vítězství znamená. Otázkou zůstává, jaké kroky nejlepší české těžké váhy budou následovat.

Michal Martínek obhájil titul šampióna v organizaci OKTAGON MMA. V sobotu se mu postavil bývalý UFC zápasník Viktor Pešta (15-6-0). Favorizovaný Pešta se na začátku prvního kola vzdal poté, co mu Martínkova dělovka zlomila čelist.

Ale co bude s dvojnásobným šampiónem dál? „Porazil velkého soupeře, ale ten zápas příliš dlouho netrval. Čeká ho ještě jedna obhajoba a pak může dostat pozvánku do Contender Series,“ věští Martínkovu kariéru komentátor Nova Sport, Michal Petrgál. Českému zápasníkovi tak stále zůstává naděje na smlouvu s UFC.

Zdroj: TN.cz

Martínek (8-1-0) je prvním šampiónem OKTAGONU ve váze nad 93 kg. Ačkoli v domácí organizaci ještě neprohrál, perfektní skóre mu zkazila červencová prohra v pořadu Dana White´s Conetender Series. Tam český Černovous podlehl v prvním kole Rodrigo Nascimientu Ferreirovi a připravil se tak o smlouvu s UFC. Nicméně Martínek nezoufá: „Nějaký neúspěch v kontendru nic neznamená, jen do mě kluci. Tady jsem doma.

Související obsah

Důležité bude, najít Martínkovi rovnocenného soupeře. Na české a slovenské půdě kromě Pešty nemá konkurenci. Je tak na organizaci OKTAGON MMA, aby pro Černovouse našla kvalitního zahraničního protivníka. Eventuálně by mohl startovat v jiné organizaci stejně jako šampión David Kozma, který si z Čech odskočil pro výhru do Ruska.

Související obsah

I přes rychlý průběh zápasu, Martínek sklidil ovace diváků. Během přípravy absolvoval kemp v Thajsku s Machem Muradovem a v kleci ukázal skvělou formu, působil uvolněně a dobře pracoval na nohou. Při oslavě vítězství dokonce ukázal přemet, což je u 108 kilového monstra úctyhodný kousek.
 

dch, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události