MMA

Vémolu přemohlo v kariéře jen šest bojovníků! VIDEA ZÁPASŮ

Vémolu přemohlo v kariéře jen šest bojovníků! VIDEA ZÁPASŮ
Zdroj: Profimedia

První Čech v UFC, lev domácího MMA a český terminátor. Takto je nazýván čtyřiatřicetiletý zápasník Karlos Vémola. V dosavadní úctyhodné kariéře podlehl jen 6 zápasníkům. Za každou jeho porážkou stojí kvalitní soupeř a Vémola se vždy vrátil silnější.

Karlos „Terminátor“ Vémola sice prohrál Zápas století, nicméně i tak může být pyšný na svoji kariéru. Za jedenáct let profesionálního MMA svedl 33 zápasů. Z toho jich 27 vyhrál, navíc většinu v prvním kole. Nikdo však není neporazitelný a i Karlos několikrát narazil. Šest bojovníků bylo nad terminátorovy síly. Podívejte se na momenty, kdy česká ikona bojových sportů nedokázala zvítězit:

Jon Madsen – bodové rozhodnutí, UFC 116, 3. července 2010

Vémola svého přemožitele našel až při prvním zápase v organizaci UFC. Po tříkolové bitvě rozhodčí zvedli ruku americkému zápasníkovi Jonu Madsenovi (8-2-0). Jejich zápas otvíral galavečer UFC 116 v Las Vegas. Český terminátor tehdy ještě nastupoval v těžké váze (nad 93 kg).

Ronny Markes – bodové rozhodnutí, UFC: Hardy vs Lytle, 14. srpna 2011

Brazilský zápasník Ronny Markes (19-7-0) je jedním z mála, kdo Vémolu dokázal kontrolovat na zemi. Celé tři kola byl dominantní a postupně sbíral body. Terminátor, který v té době měl UFC skóre 1-1, sice zkoušel otočit zápas ve svůj prospěch, ale fyzicky Markesovi nestačil.

Francis Carmont – uškrcení, UFC Muňoz vs. Weidman , 11 červenec 2012

S UFC skórem 2-2 nastoupil Vémola proti francouzskému zápasníkovi Francisi Carmontovi (25-12-0). Zápas se rychle přenesl na zem, kde se oba soupeři střídali v dominantní pozici. Zlom přišel ve druhém kole, kdy se Carmontovi podařilo nasadit rear naked choke a český zápasník musel odklepat.

 Caio Magalhães – uškrcení, UFC Nogueira vs. Werdum, 8. června 2013

Vémolu čekal zápas jako přes kopírák. V pátem duelu nejprestižnější organizace podlehl brazilci Magalhãesi. Ten Karlose ukončil stejnou technikou jako před rokem Carmont. Pro českého terminátora to byl poslední zápas v prestižní UFC. 

Související obsah

Jack Hermansson – páka na ruku, Warriors Fight, 2. srpen 2015

Po opuštění UFC naskočil Vémola znovu na šňůru vítězství. Přemožitele našel až po 8 výhrách. V hlavním zápase galavečeru WFS o titul šampióna střední váhy překvapivě podlehl Jacku Hermanssonovi (20-5-0). Karlos nastoupil agresivním stylem, nicméně po úspěšném takedownu ztratil kontrolu a nechal si od švédského zápasníka nasadit páku. Karlos se odmítl vzdát a raději si nechal zlomit ruku. Chvíli pak zvažoval konec kariéry.

 

Attila Végh – KO, Oktagon 15, 9. listopadu 2019

V zápase století se Vémola postavil slovenské ikoně MMA a bývalému šampiónovi Bellatoru. Do duelu o nejlepšího česko-slovenského zápasníka nastoupil Attila Végh v životní formě. Držel si Karlose od těla a vzápětí tvrdým úderem poslal českého terminátora na zem, ten utrpěl své první KO v kariéře.

Související obsah

dch, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události