Fotbal

Oporu Anglie trenér vyřadil z repre, za vše může hádka se spoluhráčem

Oporu Anglie trenér vyřadil z repre, za vše může hádka se spoluhráčem
Zdroj: Profimedia

Jedna z největších hvězd anglického reprezentačního týmu bude ve čtvrtečním zápase s Černou Horou chybět. Raheem Sterling se totiž pohádal s Joem Gomezem a trenér ho vyřadil. Za vše může výhra Liverpoolu nad Manchesterem City.

Liverpool porazil v divokém utkání City 3:1 a na čele Premier League má už náskok osmi bodů. Jenže ve šlágru kola se trénér Citizens Pep Guardiola dožadoval hned dvou penalt a po zápase cítil velkou křivdu.


Tu očividně cítil i Sterling, který vystartoval na jednoho z hráčů Liverpoolu. „Jedním z největších úkolů v reprezentaci je oddělit klubovou rivalitu a národní tým. Jenže emoce z nedělního utkání byly příliš čerstvé,“ prozradil trenér Anglie Gareth Southgate.

Související obsah


"Cítím, že v zájmu týmu jsme udělali správný krok. Rozhodnutí padlo se souhlasem celého mužstva," dodal reprezentační kouč, který vyřadil Sterlinga z nominace na čtvrteční zápas kvalifikace na EURO s Černou Horou.


Anglie tak přijde o nejlepšího střelce. Sterling vstřelil totiž osm gólů, což je stejně jako kapitán Harry Kane. „Děláme sport, který je emočně napjatý a přiznávám, že jsem se neudržel. Pohádali jsme se s Joem, ale vyřešili jsme to a pokračujeme dál. Byla to otázka pěti až deseti sekund. Nebudeme z toho dělat nic velkého, teď už se soustředíme na čtvrteční zápas,“ vyjádřil se k incidentu Sterling na Instagramu.

hp, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události