Hokej

Třinec vyhodil Bartošáka! Gólman přerušil kariéru, bude se léčit

Třinec vyhodil Bartošáka! Gólman přerušil kariéru, bude se léčit
Patrik Bartošák Zdroj: profimedia.cz

Hokejový brankář Patrik Bartošák už není hráčem Třince. Oceláři s reprezentačním gólmanem rozvázali smlouvu kvůli porušení životosprávy a povinností profesionálního sportovce.

Prožil další životní eskapádu. Bartošák během reprezentační pauzy údajně uvažoval o sebevraždě. Proto volal policii. Šestadvacetiletý účastník olympijských her v Pchjongčchangu či mistrovství světa byl prý pod vlivem drog a alkoholu.

Spekulovalo se i o domácím násilí, kterého se měl dopustit na své partnerce Dominice, která mu v květnu během světového šampionátu porodila syna.

Související obsah

„Patrik se nám za svou chybu omluvil a svého prohřešku lituje. Nicméně my jsme profesionálním sportovním klubem a takové chování vyžadujeme také od všech našich hráčů. A pro udržení dobré atmosféry v týmu a pravidel v kabině musíme měřit všem stejným metrem. Nemůžeme rozlišovat, zda je někdo hvězda anebo někdo zatím pouze začínajícím hráčem. Proto jsme se domluvili na ukončení spolupráce,“ vysvětluje sportovní ředitel Ocelářů Jan Peterek.

K celému incidentu se vyjádřil i Bartošák. „Chtěl bych Vás informovat, že jsem se dostal do osobních problémů, které mě přiměly přerušit sportovní kariéru. V poslední době bojuji s psychickým onemocněním, které jsem bohužel řešil v kombinaci s alkoholem.

Související obsah


Svoji situaci si uvědomuji, vyhledal jsem odborníky a podstoupím léčení. Z tohoto důvodu zatím nemohu pokračovat ve sportovní kariéře. Po vzájemné dohodě jsme se s vedením Ocelářů dohodli na ukončení spolupráce a já se mohu věnovat léčbě.“

„Chtěl bych vedení třineckého klubu poděkovat za podporu, spoluhráčům, trenérům, členům realizačního týmu a fanouškům za pochopení. Prožívám velmi složité období, rád bych se všem omluvil. Pevně věřím, že všechno překonám a brzy se zase vrátím k hokeji,“ dodal bývalý brankář Vítkovic.

Bartošák na porušení profesionality doplatil už před čtyřmi roky. V roce 2015 byl členem záložního týmu Los Angeles Kings. Tehdy vyhrožoval přítelkyni smrtí, a dokonce ho zatkla policie. Klub ho okamžitě vyhodil.
 

vat, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události