UFC

Veterán Souza si vyzkouší novou váhu, čeká ho ranař Blachowicz

Veterán Souza si vyzkouší novou váhu, čeká ho ranař Blachowicz
Zdroj: Profimedia

Sezóna UFC se pomalu blíží ke svému závěru a bez brazilské návštěvy nejde jen tak končit. Mezi dvěma očekávanými číslovanými galavečery (244 a 245) se kromě jiných vměstnala i karta, kde vynikající bojovník z TOP 5 střední váhy přechází poprvé o váhu výš. V dalším utkání se fanoušci mohou těšit na legendárního válečníka, který ještě zdaleka neskládá zbraně a v posledních letech má v rodné Brazílii úspěchy.

HLAVNÍ TAHÁK - Jan Blachowicz vs. Jacaré Souza

Letošní rok se nese v duchu přestupů velkých jmen UFC do vyšší váhové kategorie. Zatímco Thiagu Santosovi a Anthonymu Smithovi to nakonec vyneslo titulové zápasy, Chrisu Weidmanovi a Lukeu Rockholdovi kariérní propad. Jacaré Souza by chtěl napodobit spíše první dvojici a konečně si dojít pro titulový zápas. To je něco, co mu nějakým záhadným způsobem nikdy v UFC nevyšlo, i přestože se desetiletí drží ve špičce střední váhy. Přestože ve společnosti zůstal a podepsal novou dlouhodobou smlouvu, vnímá přechod do polotěžké váhy jako šanci si dvěma skvělými zápasy říct rovnou o titulový boj.
 

Polský zkušený borec, který se letos prezentoval v hlavním zápase v Praze, našel evidentně svoji novou úlohu v UFC – vítá bývalé střední váhy do nové divize. Letos už Lukea Rockholda zastavil poměrně nekompromisně a ví, že pokud chce pomýšlet na atraktivní titulový zápas s Jonem Jonesem, musí zničit i Souzu, který ovšem může být poměrně tvrdým oříškem. Zaprvé – Jacaré prohrál v posledních čtyřech letech třikrát se šampionem nebo vyzyvatelem. Naposledy však získal jeho skalp Jack Hermansson, který tak zkompletoval svůj raketový vzestup.
 

Související obsah

Utkání je zajímavé pro oba dva, protože v případě úspěchu se může Blachowicz nebo Souza dostat do mnohem lepší pozice. Oba mají společné to, že už mohli zažít titulové utkání v minulosti, ale nestalo se tak. Blachowicz nastoupí do klece s lepším uvolněnějším pohybem a technickou vytříbeností. Souza může být rok co rok starší a zpomalovat, ale stále má ve svém rukávu knockoutový úder a k tomu vynikající grappling.
 

HLAVNÍ PŘEDZÁPAS – Shogun Rua vs. Paul Craig

Kdykoliv bojuje na kartě Shogun, fanoušci mají velký zájem, ať se mu výsledkově daří nebo ne. Už to není tak nepřekonatelný válečník jako z nejslavnějších dob PRIDE, kde ho zastavil pouze. Přesto zrovna u Shoguna dvakrát platí pravidlo, aby ho nikdo nepodceňoval. Shogun klidně může prohrát ve čtyřech letech třikrát na brutální KO, ale to v žádném případě neznamená, že už není nebezpečný jako dřív. I přestože mu mnozí na dálku doporučovali, aby v klidu ukončil kariéru, Shogun to zatím neplánuje a naposledy zastavil rozlet mladého talentového Tysona Pedra, kde se výsledkově očekával naprostý opak.
 

Související obsah

Nyní do jeho obzoru nastupuje z ničeho nic Paul Craig, který nahrazuje zraněného „usměvavého“ Sama Alveyho. Díky tomu stylově vznikl hodně zajímavý a nečekaný zápas. Protože na jedné straně máme naprostého válečníka, který svým tlakem dokázal zlomit už kdekoho, a přestože stárne a slábne, stále ze sebe dokáže něco vymáčknout. Na straně druhé specialista na boj na zemi s 11 výhrami na submisi za svoji kariéru. Craig se snaží získat stabilní pozitivní výsledky v UFC už více než dva roky a nedaří se mu to. Kdyby porazil legendu za zenitem, byla by to jeho druhá výhra v řadě a cenný skalp, o kterém by se nějakou dobu mluvilo.
 

Sledujte UFC Sao Paulo dnes ze soboty na neděli od 2:00 na Nova Sport 2 a VOYO.

Přehled zápasů (od hlavního zápasu k prvnímu):

Jan Blachowicz vs. Jacaré Souza (polotěžká váha)
Shogun Rua vs. Paul Craig (polotěžká váha)
Charles Oliveira vs. Jared Gordon (lehká váha)
Antonio Arroyo vs. Andre Muniz (střední váha)

Michal Petrgál, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události