Tenis

Berdych o konci kariéry: Poslední rok a půl jsem trpěl!

Tenista Tomáš Berdych ukončil při sobotním Turnaji mistrů svoji bohatou kariéru. Nyní po přesunu z Londýna promluvil i na tiskové konferenci v areálu tenisové Sparty.

„Rozlučka v Londýně se povedla. Bylo to pro mě příjemné a hezké spojení i díky tomu, že jsem tam hrál a na turnaj se několikrát dokázal kvalifikovat,“ promluvil o víkendové akci Berdych. Ten však určitě nelituje, že se na Turnaj mistrů už nikdy jako hráč nepodívá.


"Za ten rok a půl, který jsem prakticky protrpěl, jsem prostě dospěl k momentu, kdy jsem najednou neměl sebemenší chuť a motivaci. Už to nebylo jenom o tom jít na kurt, ale absolvovat ještě kolečko u doktora a fyzioterapeuta a to se mi už prostě nechtělo,“ dodala jistým tónem bývalá tenisová čtyřka, která zároveň ujišťovala, že je její rozhodnutí konečné.

Související obsah

„Jsem hrozný realista. Nechci se ráno vzbudit s pocitem, že jsem to měl ještě zkusit. Pro mě je to momentálně spíše úleva. Spadl mi kámen ze srdce, člověk najednou zjistí, že ho nečeká ta dennodenní dřina a stres,“ svěřil se před novináři Berdych.Sám pak zavzpomínal i na své nejlepší tenisové úspěchy. Ačkoliv se při sedmiletém výročí triumfu v Davis Cupu nabízelo ocenit zejména toto vítězství, Berdych zmínil i svoje grandslamové finále ve Wimbledonu. „Těžko se to srovnává. Za mě asi finále Wimbledonu 2010, ale triumf v Davis Cupu byl zase emociálně silnější,“ zavzpomínal Berdych na své jediné grandslamové finále, ve kterém padl ve třech setech se Španělem Nadalem.

Související obsahČtyřiatřicetiletý Berdych se pak také rozpovídal o tom, jaké to bylo hrát v době, kdy na kurtu váleli tenisté, jako byl Federer, Nadal a Djokovič. „Hrál jsem možná v té nejtěžší tenisové éře, která kdy byla,“ dodal Berdych s určitým hořkým pocitem nad tím, že ve svých úspěších nemá zaznamenán grandslamový titul.

„Samozřejmě by se mi líbilo mít nějaký pěkný pohár doma. Je to kaňka. Na druhou stranu jsem se mohl pohybovat dlouho mezi takovými top hráči, hrát proti nim na turnajích a párkrát je i porazit,“ uzavřel.

mao, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Tenis

Důležité Události