Český olympijský výbor

Věra Čáslavská i japonština. V tomhle poletí olympionici do Tokia

České olympioniky čeká v roce 2020 další svátek pod pěti kruhy. Letní olympijské hry proběhnou v Tokiu a už dnes byla představena kolekce oblečení, ve které bude česká výprava vystupovat.

K představení kolekce oblečení došlo symbolicky na Japonském kulturním a informačním centru Velvyslanectví Japonska v České republice a role modelů se zhostili gymnastka Aneta Holasová, kajakář Jiří Prskavec a veslař Ondřej Synek.

Oblečení má tradiční českou bílomodročervenou kombinaci, na které nechybí nápis Czech Republic. Speciálně pro olympiádu v Tokiu je tento nápis doplněn i zlatým písmem v japonštině.
 

 Hlavní symbol je inspirovaný Věrou Čáslavskou, která v roce 1964 přivezla z olympijských her v Tokiu tři zlaté medaile. "Věrka Čáslavská byla za svého života velice skromná, ani by si nepřála, aby byla pozornost upřena jen na ni, ale i na ostatní. Úspěšných gymnastů máme v historii daleko víc," objasnil symboliku předseda Českého olympijského výboru Jiří Kejval. Mimo nejúspěšnější české olympioničky je ale motiv věnovaný také vše, československým medailistům a má připomínat gymnastické hrdiny v sokolském odboji za války.


„Moc se mi líbí a co se týče funkčnosti, tak můžu říct, že je na úplně jiné úrovni, než jsme měli před čtyřmi roky,“ chválí kolekci mistr světa ve vodním slalomu Jiří Prskavec.


Z oficiální kolekce zatím bylo představené bílé tričko, modrý baťoh se zlatým zipem a sada čepic. Oblečení, ve kterém se olympionici představí na oficiálním zahájení bude odhaleno až příští rok.

 

ram, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události