Fotbal

Mourinho si vydělá víc než jeho předchůdce, fanoušci Spurs zuří

Mourinho si vydělá víc než jeho předchůdce, fanoušci Spurs zuří
Zdroj: Profimedia

Krušnou noc zažili přiznivci londýnského Tottenhamu. Nejprve večer vedení oznámilo vyhazov současného trenéra Mauricia Pochettina a následně ráno přišla zpráva, že novým trenérem se stal kontroverzní stratég José Mourinho.

Pochettino převzal Spurs v roce 2014 a dostal klub mezi anglickou elitu. Tottenham se na pomyslných stupních vítězů v Premier League před příchodem Argentince naposledy umístil v sezoně 1989-90, s Pochettinem se v top 3 umístili hned třikrát za sebou, v sezoně 2016-17 to bylo dokonce druhé místo.


V minulém ročníku Premier League Pochettinovi svěřenci sice uhráli pouze čtvrté místo, ale na evropské scéně se jim zadařilo, když v Lize mistrů padli až ve finále s Liverpoolem. Jenže za pět let Pochettinova angažmá Spurs nevyhráli jedinou trofej a současné čtrnácté místo v lize už bylo na vedení klubu příliš, takže se Argentinec musel pakovat.


Mourinho si v Tottenhamu přijde na takřka dvojnásobnou gáži oproti svému předchůdci


Ačkoli Pochettino v Tottenhamu nic nevyhrál, fanoušci si ho oblíbili a mnoho z nich těžce nese jeho odchod. O to hůř pak přijímají, že ho nahradil právě Mourinho, jehož přespříliš sebevědomá prohlášení někteří fandové nejsou schopni překousnout.


"Tohle je těch nejtemnějších 12 hodin pro klub, které pamatuji. Přešli jsme od jednoho z nejryzejších mužů k fotbalovému Antikristu," napsal jeden z fanoušků na facebooku. "Moje nejhorší noční můra. Příliš velké ego, špatný styl hry. Parkuje autobus až moc často," narážel další z příznivců na příliš defenzivní hru, kterou se Mourinho někdy prezentuje.

Zdroj: facebook


"Včera večer mi vyrvali srdce a dnes ráno jsem po probuzení viděl, jak mi po něm dupou,"
zhodnotil jeden z fanoušků rychlou výměnu Pochettina za Mourinha. "Klub, který nepodporuje finančně své manažery najal manažera, který se netají tím, jak je důležité ho finančně podporovat," povzdechl si další příznivec Spurs.

Související obsah

Mourinho se tedy dostal ke klubu, o kterém ještě před čtyřmi lety mluvil, že by ho nikdy nemohl trénovat, jelikož fanoušky Chelsea má moc rád. Očividně staré pořekadlo platí, že časy se mění.

sup, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události