MotoGP

Konec Abrahama. Nikdo nejezdil tak rychle jako on, míní Kornfeil

Konec Abrahama. Nikdo nejezdil tak rychle jako on, míní Kornfeil
Zdroj: Profimedia

Karel Abraham jezdil v elitní třídě MotoGP osm let, proto jeho konec překvapil nejenom sportovní fanoušky, ale i samotné závodníky. Mezi nimi je i pilot Jakub Kornfeil, který se k jeho nečekanému odchodu také vyjádřil.

„Je to obrovské překvapení, pořád jsem si myslel a doufal, že Kája v MotoGP zůstane. Pro Českou republiku je to samozřejmě velké ztráta,“ vyjádřil se o jeho konci Kornfeil.


Jakub Kornfeil a Filip Salač jsou tak posledními zástupci v prestižních motocyklových závodech. Oba však jezdí nižší sérii Moto3, se kterou se pravděpodobně představí i příští rok v Brně.

Související obsah„Máme odsouhlasenou Velkou cenu v Brně na rok 2020, tak by bylo fajn, aby tam diváci mohli vidět tři české borce, takhle budeme jenom dva,“ dodal šestadvacetiletý závodník.


Kornfeil letos zajel nejlepší výsledek při Velké ceně Nizozemska, kde si dojel stejně jako vloni v Brnu pro třetí místo. Jinak to pro něj však nebyla úplně vydařené sezona. V klasifikaci totiž skončil až na patnáctém místě. Nedařilo se však právě ani Karlu Abrahamovi, který v královské třídě MotoGP skončil celkově na 24. pozici.

Zdroj: Profimedia

Abrahamova stáj Reale Avintia Racing mu pak po posledním závodě poslala výpověď ve španělštině, což byla pro českého závodníka, který měl platnou smlouvu ještě pro příští rok, velkým překvapením. Sám Abraham to nesl taky dost nelibě.


„Já samozřejmě neviděl jeho smlouvu, ale všichni vědí, že ji měl podepsanou na rok 2020, čili to byla pro Karla asi trochu podpásovka,“ dodal Kornfeil, který však zároveň trošku poodhalil, jaké někdy složité a ostré podmínky panují v zákulisí Mistrovství světa silničních motocyklů.


„Je pravda, že pilot musí mít jak v padoku, tak na trati ostré lokty. Důležité je, aby za tebou po dobu kariéry někdo stál, ať už silný sponzor nebo dobrý manažer. Zároveň je samozřejmě důležité, aby si měl dobré výsledky," rozmluvil se o těžkém životě motocyklového závodníka Kornfeil.

Související obsah

"Každopádně Česká republika přišla o velkou hvězdu a skvělého pilota. Nikdo u nás neuměl jezdit na MotoGP motorce tak rychle jako on,“ uzavřel český pilot.
 

mao, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu MotoGP

Důležité Události