Lyžování

Vzácná návštěva! Do Prahy přijela lyžařská legenda Bode Miller

Do Prahy přijel Američan Bode Miller. Olympijský vítěz a čtyřnásobný mistr světa se díky svému jedinečnému stylu stal ikonou lyžařského světa pro další generace. Jeho život ale nebyl jen samá vítězství. V osobním životě musel překonat nejednu tragédii.

Bode Miller – to byl svým způsobem blázen na lyžích. Jezdil na hraně rizika a vyhrával. „Bode byl určitě jedním ze vzorů. Nechci říct, že bych chtěla napodobovat jeho techniku, která byla vždy nenapodobitelná,“ řekla bývalá česká reprezentantka Šárka Strachová.

Fanoušci se v úterý mohli přetrhnout, aby od lyžařské legendy získali podpis. Aby ne, vždyť se jedná o olympijského vítěze. K tomu má 4 tituly mistra světa ve 4 různých disciplínách. Teď už mu ale závodění nechybí.

Související obsah

„Jezdil jsem fakt dlouho a teď když na to jen pomyslím, tak mě z toho bolí záda,“ pravil nyní už dvaačtyřicetiletý Miller.

V životě ale nezažil jen radostné chvíle. V roce 2013 přišli s manželkou Morgan o nenarozené dítě. O tři měsíce později mu zemřel mladší bratr. A největší tragédie přišla loni. Teprve devatenáctiměsíční dcera Emmy spadla do bazénu a utonula.

„I když moji dceru resuscitovali, její mozek byl natolik poškozen, že nepřežila. Trvalo to jen vteřiny,“ řekla tehdy Morgan Millerová.

Ani tahle rána ale manžele Millerovi do kolen neposlala. Naopak se rozhodli s problematikou utonutí dětí bojovat. Podle statistik je to totiž jedna z nejčastějších příčin úmrtí dětí ve věku od 1 do 4 let.

„Skáčeme do vody, abychom skončili s utonutím. Označte přátelé a předveďte ten nejlepší "kufr",“ řekl Miller.

Důležitý je prý trénink. S ním by se předešlo tragédiím. A Millerovi jdou příkladem. Tohle je výsledek u jejich teprve osmiměsíčního syna Eastona.

Teď má rodina další velký důvod k radosti. Před 18 dny totiž Morgan porodila znovu. A rovnou dvojčátka.

„Závodění mě naučilo trpělivosti, a to se vám pak hodí, když máte šest dětí,“ ví Miller. Ano, Bode má už šest dětí. Dvě z předchozích vztahů. A čtyři se svojí ženou Morgan.
 

Vojtěch Tichava, vat, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Lyžování

Důležité Události