Fotbal

V lipových dresech na EURO! K týmu sedí, má jasno předseda FAČRu

V lipových dresech na EURO! K týmu sedí, má jasno předseda FAČRu
Česká fotbalová reprezentace | Zdroj: Twitter Česká fotbalová reprezentace

Posedmé v řadě se česká fotbalová reprezentace představí na mistrovství Evropy. Nároďák bude mít jako druhou sadu dresů tu nejnovější lipovou, kterou veřejnost hrubě zkritizovala. Předseda FAČRu Martin Malík se ale domnívá, že barva k mladému týmu pasuje, a proto v nich svěřenci Jaroslava Šilhavého na EURO nastoupí k nějakým zápasům. Doposud se na kontinentálním šampionátu představili Češi pouze v červených nebo bílých dresech.

Před posledním kvalifikačním dvojzápasem oznámila česká reprezentace nečekanou novinku – novou sadu dresů pro venkovní duely. Žádná bílá či červená, ale zelená, která má symbolizovat národní strom lípu. V těchto dresech fotbalisté nastoupili už v Bulharsku, kde prohráli 0:1, postup na EURO měli ale už jisté.
 

Související obsah

A právě na evropském šampionátu se v nich i přes velkou negativní smršť od fanoušků, představí. „Vzhledem k tomu, že ten tým je mladý, ambiciózní, tak se domníváme, že ta agresivní barva dresů k týmu sedí," prohlásil předseda Fotbalové asociace ČR Martin Malík.


„Věřím, že se ukáže, že i v těchto dresech jsme schopni vyhrávat a přinesou nám radost,“ dodal Malík.
 

Související obsah

Ještě před Eurem se v nich fotbalisté předvedou v přátelských březnových střetnutích. „Je ve hře Kostarika, Severní Amerika, je samozřejmě možné, že to bude i někde blíž. Máme i pozvání od Albánie, která s námi historicky nehrála,“ prozradil Malík.
 

vat, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události