Fotbal

Rasismus na Lize mistrů? Slavia vyzvala Lukaka k omluvě!

Rasismus na Lize mistrů? Slavia vyzvala Lukaka k omluvě!
Zdroj: Profimedia

Dal gól a na další dva přihrál, přesto se belgický útočník Romelu Lukaku po zápase více rozpovídal o rasistickém skandování slávistických fanoušků. Slavia Praha, která ve středečním zápase podlehla Interu Milán 1:3, se za chování fanoušků omluvila. Nyní však zase žádá i omluvu od hráče Interu.

Podle slávistického vedení totiž rozhodně neplatí to, že by na Lukaka během zápasu Ligy mistrů pískal celý stadion: „Naprosto odmítáme, že by došlo k rasově motivovanému skandování celého stadionu. Znovu jsme analyzovali dostupné záběry a nic Lukakovo vyjádření nepotvrzuje. Stejně jako jsme se omluvili za chování jedinců, bylo by vhodné, aby se i Lukaku za svá slova omluvil,“ píše na svém twitterovém úctu vedení Slavie Praha.Romelu Lukaku ve zveřejněném videu zmiňuje situaci, kdy jeho spoluhráč Lautaro vstřelil po jeho asistenci první gól. V tu chvíli podle něj mělo začít hromadné bučení na jeho osobu. Lukaku dokonce vyzval Evropskou fotbalovou unii UEFA, aby celou situaci začala řešit.

Související obsah

„Není správné, aby to lidé dělali. Žijeme v roce 2019 a v týmech je hodně hráčů různých národností. A když na stadiony přijdou lidé, kteří se chovají takhle špatně, není to dobrý příklad pro děti,“ vyjádřil se k situaci belgický útočník.


Slavia Praha se Lukakovi už dříve také omluvila: "Veškeré projevy rasismu či xenofobie důrazně odsuzujeme, platilo to v minulosti, platí to dnes a bude to platit i do budoucna,“ uvedl tiskový mluvčí Slavie Michal Býček. Ve své zprávě však pražský celek zároveň uvedl, že se jednalo pouze o pár jedinců, kteří v Edenu rasisticky skandovali. Nikoliv však celý stadion.

Související obsahSlavia Praha věřila v domácím utkání ve vítězství, proti byl však zejména Romelu Lukaku, který skvělým výkonem pomohl Interu porazit Slavii 3:1. Sešívaní tak přišli o možnost postoupit do evropských soutěžích i na jaře. Naopak Inter Milán je stále ve hře.
 

mao, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události