MMA

Till málem změnil svou nástupovku, přitom s ní rozezpíval celou halu

Till málem změnil svou nástupovku, přitom s ní rozezpíval celou halu
Darren Till nástup | Zdroj: Profimedia

Anglický MMA zápasník Darren Till je kromě výkonů v kleci znám pro dechberoucí atmosféru při svých nástupech. Na posledním UFC zápase chtěl svoji tradiční nástupovou skladbu Sweet Caroline vyměnit, neboť věřil, že mu nosí smůlu. Naštěstí na to zapomněl a halu znovu rozezpíval.

Darren Till (18-2-0) patří k nejvýraznějším postávám současného UFC. Kromě vítězství nad Kelvinem Gastelumem či Donaldem Cerronem se může pyšnit nejvíce ikonickými nástupy v historii nejprestižnější organizace.

Před zápasem se Stephenem Thompsonem v domácím Liverpoolu kráčel do klece pod tóny skladby Sweet Caroline. Spolu s fanoušky vytvořil neskutečnou atmosféru a rozezpíval celou halu.

Nicméně po výhře následovaly dvě porážky a pověrčivý Till chtěl před dalším duelem svoji autentickou nástupovku změnit. „Chtěl jsem ji změnit, ale moc nečtu emaily a zapomněl jsem na to. Ale pak jsem si řekl, kašlu na to. Je to moje skladba ne? A zase jsem měl větší podporu než soupeř, na toho bučeli,“ řekl Darren v rozhovoru pro BT sport.

Související obsah

Sweet Caroline od Neila Diamonda tak doprovázela Tilla i do zápasu 2. listopadu na UFC 244. Tam se poprvé v UFC představil ve váze do 84 kilogramů a porazil i adepta na titul Kelvina Gasteluma (15-5-1 NC).

Zdroj: Profimedia

Zápasníci jsou často pověrčivý, a kromě vybraných skladeb, které je doprovázejí k oktagonu, provádějí nejrůznější rituály. Například nejlepší MMA zápasník planety Jon „Bones“ Jones (25-1-1 NC) své zápasy vždy zahajuje na všech čtyřech. „Měl jsem noční můry před zápasem s Jacksonem, ve kterých jsem stál. Tak jsem se postaral, aby to bylo jinak,“ komentoval Jones svůj rituál.
 

DC, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu MMA

Důležité Události