Patrick Vieira

Nejlepší trenér pro Arsenal? Legenda, která se zajímala o gólmana Koláře

Nejlepší trenér pro Arsenal? Legenda, která se zajímala o gólmana Koláře
Zdroj: Profimedia

Arsenal propustil ze svých služeb trenéra Unaie Emeryho a hledá nového kouče. Dočasně dostal tým na starost někdejší miláček tribun Fredrik Ljungberg, ale už se prý rýsuje jméno nového lodivoda.

Arsenal se s nostalgií otáčí za úspěšnou érou Invincibles – tedy neporazitelných. Už právě Švéd Fredrik Ljungberg patřil do éry, ve které Gunners vyhráli svůj poslední mistrovský titul. A oči vedení se údajně nyní obrací k další ikoně. Tým OGC Nice vede Patrick Vieira a podle francouzského deníku Nice-Matin je odchod někdejšího urostlého středopolaře na spadnutí.
 

Související obsah

S volným místem trenéra Arsenalu je spojováno několik jmen jako Mikel Arteta, Massimiliano Allegri či Brendan Rogers. Vieira by ale prý byl tím nejlepším. I když sám zatím kontakt s Arsenalem komentovat nechtěl. „Cítím, že média to zajímá víc než mě samotného. Nemám k tomu žádný komentář,“ odvětil při posledním utkání týmu OGC Nice, se kterým se drží na 14. příčce francouzské Ligue 1.


Patrick Vieira strávil v Arsenalu 10 sezon a s Gunners vyhrál třikrát anglickou ligu. Poté si ještě zahrál za Juventus, Inter Milán či Manchester City a v roce 2016 se začal věnovat trénování. Jeho prvním angažmá byla dva a půl roku dlouhá štace v Major League Soccer u týmu New York City. Od června 2018 vede francouzské Nice.


Společně se jménem Patricka Vieiry bylo v posledních dnech spojováno i jméno českého brankáře Ondřeje Koláře. Právě Vieira o něj měl mít zájem a za přestup ze Slavie nabízel až 15 milionů eur.

ram, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události