Biatlon

Nečekaná rána! Vítková odjela ze Švédska a letos už nebude závodit

Nečekaná rána! Vítková odjela ze Švédska a letos už nebude závodit
Veronika Vítková Zdroj: profimedia.cz

Českou ženskou biatlonovou reprezentaci zasáhla velká rána. Veronika Vítková odcestovala z Östersundu a do konce roku už nebude závodit ze zdravotních důvodů. Zkušená závodnice kvůli únavě vynechá nadcházející Světové poháry v Hochfilzenu a Le Grand-Bornandu.

Už před sezonou ji trápily zdravotní patálie. Nemohla kvůli naplno trénovat a připravovat se na letošní ročník. To se také projevilo v úvodních závodech v Östersundu, kde nejprve ve sprintu byla 45., a následně vytrvalostní závod vzdala kvůli únavě. Nedělní štafeta se jí tak už netýká.

"Nemůžu říct, že bych se před závodem cítila úplně špatně. Došlo mi asi po 300 metrech, pak se to horšilo a další kolo už bych nezvládla. Byla jsem strašně unavená,“ vysvětlila Vítková pro oficiální web českého biatlonu.

„Je lepší, když si odpočine, než aby končila závody jako ve čtvrtek. Měl jsem o ni obavy, byla hodně unavená. Bude lepší, když pojede domů, odpočine si a začne trénovat po Vánocích. Pak může být připravená v lednu,“ řekl trenér Egil Gjelland.

„Těžko říct, co je špatně. Veronika je hodně unavená, a to i několik dní po závodě. Existuje jediná cesta – odpočinout si a pak začít pomalu s tréninkem,“ dodal.

Související obsah

„Pauza mi určitě pomůže i po psychické stránce, i když nemůžu říct, že bych na tom byla psychicky špatně. Bavím se každým tréninkem, těším se na závody. Ale je strašně ubíjející, když pak vyrazím do závodu, po pár stech metrech mi dojde a vím, že to nejsem já.

Nedokážu se nikoho chytit. I po nedojetém závodě jsem byla vyřízená, jako bych jela nevím, kolik kilometrů. Srazilo mě to fyzicky tak, že se z toho už druhý den sbírám,“ je si vědoma Vítková.

Související obsah


 

vat, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Boston srovnal sérii s Miami na 2:2, řádil Tatum

V semifinále play-off NBA došlo v noci k vyrovnání stavu série mezi Bostonem a Miami. Celtics doma ve čtvrtém duelu porazili Heat o propastných 20 bodů a je jasné, že fanoušci uvidí nejméně šest zápasů. Výhru celku z Massachusetts řídil Jayson Tatum se 31 body. Boston dal základy výhře 102:82 již v první čtvrtině, kdy vyhrál o 18 bodů.