Sjezdové lyžování

Další skvělý výsledek! Ledecká ve druhém sjezdu skončila čtvrtá

Další skvělý výsledek! Ledecká ve druhém sjezdu skončila čtvrtá
Ester Ledecká Zdroj: profimedia.cz

Na první místo ani umístění na stupních vítězů tentokrát nedosáhla, přesto Ester Ledecká vybojovala další výborný výsledek. Ve druhém sjezdu v Lake Louise obsadila čtvrté místo. Od třetí Italky Marsagliaové ji dělily dvě setiny sekundy.

Česká reprezentantka startovala s číslem 2. Navíc v červeném dresu, který je určen pro vedoucí závodnici této disciplíny. Na prvním mezičasu ztrácela na průběžně vedoucí Švýcarku Gisinovou jednu setinu sekundy, na dalších už ale byla rychlejší. V cíli měl náskok více než vteřinu.

Před Ledeckou se nakonec dostaly tři závodnice. Nejrychlejší byla Rakušanka Schmidhoferová, druhá skončila Američanka Shiffrinová a třetí již zmíněná Marsagliová. Na čtyřiadvacetiletou Češku zbyla nepopulární brambora.

Související obsah


 

Přesto byla se svým umístěním Ledecká spokojená. "Mám z toho strašnou radost. Myslím, že jsme to vykopli dobře. A chci hlavně poděkovat svému týmu, protože odvedli fantastickou práci a já si oba závody opravdu užila. Všechny holky mi to docela přály.

Asi jsem jim sympatická i tím, že zároveň jezdím na snowboardu. Všechny mi gratulovaly a měla jsem z toho dobrý pocit. Jsou hrozně fajn. Těžko říct, jestli jsem se zařadila mezi favoritky sjezdu. Je to závod od závodu. Já jsem ráda, že se mi tyto dva závody povedly a budu se těšit na další."
 

Související obsah

"Dnes to bylo jiné hlavně v tom, že jsem musela čekat v cíli. A tam mám daleko větší nervy než před startem, protože tam nemohu už nic ovlivnit. Zajela jsem tu nejlepší jízdu, jaké jsem byla v tu chvíli schopná a čekala jsem, jak to dopadne. A dopadlo to fantasticky," dodala.

Ledecká se i přes čtvrté místo udržela v čele průběžného pořadí sjezdu.
 

vat, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události