Další sporty

Ledecká si po sjezdu stěžovala na lyže. Budeme hledat rychlejší!

Ledecká si po sjezdu stěžovala na lyže. Budeme hledat rychlejší!
Zdroj: Profimedia

Ester Ledecká obsadila v úvodním super-G 13. místo. Na první desítku ztratila pouhých sedm setin vteřiny. Po závodě v Lake Louise byla se svým výkonem spokojená, ale uvědomovala si pár technických chyb, na kterých musí pracovat. Pro příští závody se bude také snažit najít nějaké rychlé lyže.

Nedělní super-G se Ledecké vydařilo o poznání lépe než sobotní sjezd, ve kterém skončila až na 22. místě. "Jsem spokojená. Tu jízdu jsem si docela užila, akorát jsem udělala nějaké chyby, které mě stály lepší čas, ale mám se od čeho odrazit," řekla dvojnásobná olympijská vítězka po závodě. 

Za vítěznou Italkou Goggiaovou zaostala o 1,1 vteřiny a na první desítku ztratila pouhých sedm setin. "Jsem ráda, že i s těmi chybami jsem nedostala tolik a byla schopna konkurovat. Na super-G jsem podala dobrý výkon, ale musím zapracovat na pár technických věcech, které jdou za mnou. Těším se na to, máme před sebou krásnou sezonu," vyprávěla Ledecká.

Související obsah

​Oba sjezdy a super-G měly shodnou vítězku – Italku Sofii Goggiaovou. "Všechny tři závody zajela skvěle. Zasloužila si vyhrát. Analyzovali jsme její sjezdové jízdy a jela pěknou stopu. Byla agresivní. Je skvělé, že tu je někdo, s kým se můžeme takto rovnat a na koho se můžu dotahovat," pochválila Ledecká svou hvězdnou soupeřku "Rozhodně si nemyslím, že je Goggiová neporazitelná. To není nikdo. Já udělám všechno pro to, abych byla čím dál tím rychlejší," prohlásila sebevědomě.

Ledecká nebyla po závodě úplně nadšená ze svých lyží. "Máme spoustu informací ohledně lyží, hlavně teda ze sjezdu. Nevím, jestli pozitivní, ale jsou to informace, se kterými můžeme pracovat a snažit se najít nějaké rychlé lyže," řekla pražská rodačka.

Související obsah

​A jaké má Ledecká další plány? "Vypadá to, že příště budu závodit v Cortině (na snowboardu – pozn. red.), protože ten program je teď hodně zapeklitý. Měli jsme jet do Svatého Mořice (lyžařské super-G – pozn. red.), ale to se nedá skloubit s přípravou na snowboardové závody. Dlouho jsem na něm nestála, tak se chci dobře připravit."

Ester Ledecká hodnotila první závod v sezoně.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události